Atlaisvinant karantino sąlygas ir didėjant mobilumui – dažnesnis viešasis transportas

Vilniuje nuo gegužės 22 d. viešasis transportas kursuos dažniau. Vilniečiai vis aktyviau juda po miestą, keleivių daugėja, todėl atnaujinami tvarkaraščiai, o dalyje maršrutų kursuos talpesni autobusai. Naujausiais „Susisiekimo paslaugų“ duomenimis, kelionių autobusais ir troleibusais sostinėje gegužę fiksuojama apie 50 proc. mažiau nei iki karantino – balandį šis skaičius siekė virš 60 proc., o intensyviausiu pandemijos laikotarpiu ir virš 80 proc.

Tvarkaraščių ir kiti atnaujinimai padės užtikrinti, kad vilniečiai toliau judėtų saugiai, galėtų laikytis atstumų ir kitų vis dar galiojančių karantino reikalavimų. Taip pat pokyčiai įgyvendinami atsižvelgus į gyventojų ir įmonių prašymus užtikrinti patogesnius autobusų ir troleibusų kursavimo laikus, punktualumą ir pasiekiamumą.

Kaip keisis autobusų ir troleibusų judėjimas?

  • Siekiant užtikrinti punktualų 2, 12, 16, 19, 58, 61, 82, 88 maršrutų autobusų judėjimą Liepkalnio-Žirnių g. sankryžos rekonstrukcijos darbų metu jie dažniau kursuos darbo dienomis piko metu ir poilsio dienomis dienos metu.
  • Punktualumo užtikrinimui keisis pro Žirmūnus kursuojančių 6, 9, 12, 17, 20, 21 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.
  • Atsižvelgiant į keleivių prašymus dėl patogesnių kursavimo laikų atnaujinti 4G, 1, 2, 12, 25, 52, 57, 114 maršrutų autobusų ir 13 troleibuso tvarkaraščiai. 4G autobusai dažniau kursuos darbo dienomis piko metu, 52 autobusai darbo dienomis dienos metu, o 114 autobusai darbo dienomis visą dieną. Ilginamas 25 maršruto autobusų kursavimo iki Vaidotų laikas, o 13 maršruto troleibusas vienu reisu užsuks į Titnago gatvę.
  • Siekiant efektyviau organizuoti viešojo transporto darbą vakariniais reisais, keisis 3G, 10, 24, 40, 69 ir 76 maršrutų autobusų eismo tvarkaraščiai.
  • Gegužės 22-23 d. 36, 63 autobusų maršrutuose važiuos talpesni autobusai, nes būtent savaitgalių metu fiksuojami augantys srautai.

Viešuoju transportu judančių miestiečių ir toliau prašoma nepamiršti  saugumo reikalavimų. Privaloma dėvėti veido kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną. Sėdint ir stovint būtina laikytis ne mažesnio kaip 1 m. atstumo, dezinfekuoti rankas – dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse.

„Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto darbą organizuoja ir pritaiko pagal naujausias keleivių srautų analizes, pasiskirstymą konkrečiuose maršrutuose. Viešojo transporto užpildymą sekti ir iš anksto planuoti keliones galima čia: https://bit.ly/36Hf5zw

Naujausi tvarkaraščiai nuo gegužės 21 d. skelbiami www.judu.lt, programėlėse Trafi, m.Ticket, teirautis galima telefonu 8 5 210 7050. Stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.