Kartų dialogas: misija (ne)įmanoma?

Ar skirtingos kartos gali rasti bendrą kalbą? Ar jaunoji ir vyresnė karta taip pat jaučia savo miestą? Didinant jaunimo bendruomeniškumo jausmą ir siekiant užmegzti kartų dialogą startuoja socialinis projektas „Kartų dialogas“

Pašilaičių seniūnija su vietos bendruomene gegužės 10 d.–birželio 15 d. įgyvendina  socialinį projektą  „Kartų dialogas“.  Gegužės 26 d. 18 val. Pašilaičių riedlenčių parke (Medeinos g. 12, Vilnius) vyks diskusija su jaunimu siekiant išsiaiškinti  jų lūkesčius, požiūrį ir viziją apie jų įsitraukimą į bendruomenės veiklas.

„Diskusijos metu kalbėsimės apie tai,  kaip mes #kartu suprantame bendruomenę ir galime veikti  #kartu. Riedlenčių parke įrengsime suoliukus, leisiančius užmegzti ilgalaikį ir nuolatinį dialogą tarp jaunimo ir vietos bendruomenės“ – sako Pašilaičių bendruomenės santalkos pirmininkė Nina Lingienė.

Prie šiltos arbatos puodelio vyks diskusija, kaip jaunimas mato ir jaučia savo miestą, kokios viešosios erdvės tampa jaunimo traukos centrais, kokie komunikacijos kanalai ir ryšiai yra efektyvūs skirtingų bendruomenės kartų atstovams.

Ninos Lingienės teigimu, „Kartu“ – tai tarsi bičių avilys, kuriame vyksta gyvenimas ir susitikimai. Tai  nėra institucija, tai vyksmas, čia ir dabar, rytoj bus kitaip, bet būtinai kartu. „Kartų dialogo”  norimas rezultatas , skatinantis pasidalinti su kuo daugiau Pašilaičių rajono  bendruomenės narių. Jaunimui sukurti platformą, kurioje pastarieji galėtų realizuoti save, dalintis patirtimi ir žiniomis, mokytis, bendrauti, bendradarbiauti, kurti – KARTU. Išsiaiškinti jaunimo lūkesčius, požiūrį ir viziją įsitraukiant į Pašilaičių seniūnijos bendruomenės veiklas.

Lengva žaisminga iniciatyva su nuostaba – „ar gali būti taip paprasta“, žadinant smalsumą ir diskusiją – „kaip tai veikia“ ir įveikiant dar kelis stereotipinius baubus – „aš nemoku, nesugebu“, „neturiu tam laiko“. Buitinis paprastumas – didžiausias atvirumas ir meilė, kurioje gimsta šedevrai.

Projektas dalinai finansuojamas Active Citizens programos (plačiau apie programą: www.ActiveCitizens.lt), kurios tikslas yra įgalinti ir sutelkti daugiatautes Lietuvos rajonų bendruomenes bendriems pozityviems veiksmams. Britų tarybos programą Active Citizens Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas. Iniciatyva įtraukta į renginių kalendorių.

Iniciatyva siekiama teigiamų socialinių pokyčių vietos bendruomenėje, į jos veiklas įtraukiant jaunimą. Iniciatyvose dalyvaus gyventojai iš skirtingų amžiaus grupių (nuo vaikų iki senjorų); įvairių socialinių grupių (nuo ilgalaikių bedarbių, socialiai remtinų asmenų iki verslininkų); skirtingų tautinių grupių (lietuvių, rusų, lenkų ir kt.). Dalyviai bus iš Vilniaus m. ir Vilniaus rajono savivaldybių.

Daugiau informacijos projektą „Kartų dialogas“ – Pašilaičių seniūnė Ramunė Poliakovienė, tel. 861526074, el. p. ramune.poliakoviene@vilnius.lt