Naujausia tvarka viešajame transporte: kaukės išlieka, atstumai rekomenduojami 

Viešajame transporte pagal naujausius ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus numatyti tam tikri pakeitimai. Ir toliau privaloma dėvėti kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną. Taip pat būtina dezinfekuoti rankas, o dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse. Kaip rekomendacija išlieka atstumų laikymasis – keleiviai kviečiami užimti sėdimas ir stovimas vietas, laikantis ne mažesnio nei 1 metro atstumo.

Judančių viešuoju transportu sostinėje vis daugiau. Naujausiais duomenimis, kelionių autobusais ir troleibusais gegužės pabaigoje dar fiksuojama apie 49 proc. mažiau nei iki karantino, tačiau balandį šis skaičius siekė virš 60 proc., o intensyviausiu pandemijos laikotarpiu ir virš 80 proc.

„Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto darbą Vilniuje ir toliau pritaikys pagal keleivių srautų analizes, pasiskirstymą konkrečiuose maršrutuose. Užpildymą sekti ir iš anksto planuoti keliones galima čia: https://bit.ly/36Hf5zw

Autobusai ir troleibusai dezinfekuojami du kartus per dieną – po rytinio piko ir viešojo transporto parkuose, po darbo dienos. Pagal galiojančius reikalavimus tai daryti privaloma bent kartą per dieną, tačiau Vilnius dažnesnę dezinfekciją keleivių saugumui taiko visos pandemijos metu. Kruopščiai dezinfekuojami  ir valomi turėklai, durų rankenos, porankiai, sėdynių atlošų rankenos ir kiti keleivių liečiami paviršiai. Taip pat valomos grindys, autobusų ir troleibusų išorė. Galutinėse stotelėse autobusai, troleibusai kaskart išvėdinami.

Keleiviams primenama, kad įsigyti viešojo transporto bilietus galima mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Besirenkantys Vilniečio kortelę gali patogiai naudotis e. savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/. Be to, Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais Vilniuje galima daugiau nei 280 fizinių bilietų platinimo vietų. Visų jų žemėlapis: https://bit.ly/3bmu8iw

Šalyje pratęsus karantiną iki birželio pabaigos, keleivių ir vairuotojų saugumui popieriniai bilietai pagal toliau galiojančias rekomendacijas viešajame transporte Vilniuje nėra parduodami. Taip keleiviai skatinami pačiose transporto priemonėse nesibūriuoti, iš anksto pasirūpinti bilietais. Dėl konkretaus popierinių bilietų sugrąžinimo termino stebint epidemiologinę situaciją sostinėje dar bus svarstoma.

Nuo birželio 1 d. atnaujinta „Susisiekimo paslaugų“ klientų aptarnavimo centrų veikla kontaktiniu būdu. Klientai galės įeiti po vieną, dėvėdami apsaugines veido kaukes, būtina dezinfekuoti rankas – dezinfekcinio skysčio klientai ras ir pačiuose aptarnavimo centruose.

  • Klientų aptarnavimo centras, Gedimino pr. 9A (V. Kudirkos aikštėje)

I-V 10:30 – 19:00, pietų pertrauka 14:30 – 15:00

  • Klientų aptarnavimo centras, Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotyje)

I-V 08:00 – 16:30, pietų pertrauka 12:00 – 12:30

  • Klientų aptarnavimo centras, Konstitucijos pr. 3  (Vilniaus miesto savivaldybėje) ir toliau klientus aptarnauja tik nuotoliniu būdu, telefonu 19118

Vilniečiai rūpimus viešojo transporto ir kitus judumo mieste klausimus pirmiausiai ir toliau raginami spręsti nuotoliniu būdu – nemokamu telefonu +370 5 210 70 50 arba el. paštu info@judu.lt

Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.judu.lt, programėlėse Trafi, m.Ticket. Stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.