Projektas „Išeik į kiemą“ kviečia pažinti Vilnių žaidžiant

 

„Išeik į kiemą!“ – frazė ne vieną nunešanti į vaikystės vasaras, kai būtent šie žodžiai asocijuodavosi su smagiausiomis dienomis ir tapdavo pirmaisiais ištartais, paskambinus į kaimyno namų duris ar pro pravirą langą šūktelėjus draugą. Išeiti į kiemą siūlo ir naujas Vilniaus miesto savivaldybės projektas, kviečiantis pasinerti į žaidimą-kelionę po Vilniaus miesto rajonus.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga startuojantis projektas – tai 6–10 metų vaikams skirti popieriniai leidiniai–žaidimai su miesto rajonų maršrutais, kurių dėka aplinką galima tyrinėti atliekant linksmas užduotis. Projektas kvies vaikus leistis į smagius nuotykius mieste, skatins parodyti savo pastabumą, mąstymą, o taip pat prisiminti ir gilinti žinias apie įvairius objektus bei domėtis savo rajonu.
„Projekto „Išeik į kiemą“ maršrutai sudomins ne tik vaikus, bet ir visą šeimą. Ši iniciatyva tampa dar vienu puikiu būdu susipažinti su Vilniaus miestu, juo labiau, kad šiemet išties daug laiko buvome priversti praleisti namuose“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Išeik į kiemą“ kūrybinių sprendimų kartu su dizaino agentūra „Critical“ bendraautorius Andrius Jakučionis pasakoja, kad idėja projekto pavadinimui kilo iš ryškių prisiminimų. Kuomet ekraniniai prietaisai nereikalavo viso dėmesio, o draugų sušukta frazė „Išeik į kiemą“ tapdavo smagiausiu dienos momentu. „Visada buvo aišku, kad išėjus į kiemą lauks nuotykiai, žaidimai ir šėlionės. Kiemas neretai išsiplėsdavo iki viso rajono, kuriame gerai žinojai visus užkaborius, praėjimus ir visus įdomiausius dalykus, tad šiuo projektu norisi miestelėnus pakviesti pažinti miestą kameriškesniu, lokalesniu masteliu. Apkeliauti mažesnius atstumus, bet pastebėti daugiau detalių ir įdomybių“, – teigia Andrius.

Pirmaisiais tyrinėjimams skirtais rajonais pasirinkti Žvėrynas ir Naujamiestis, atsižvelgiant į tai, kad čia gyvena ir keliasi gyventi vis daugiau jaunų šeimų. Šių mikrorajonų maršrutuose lauks skirtingos užduočių vaikams koncepcijos. Štai, „Išeik į kiemą Žvėryne“ maršrute vaikai žais sekos žaidimą, kuriame įvairios užduotys bus atrandamos tik sekant maršrute esančias nuorodas. Žygeiviai maršrutą pradės prie Vingio parko tilto, o keliaujant skirtingomis gatvelėmis, jiems teks atsakyti į klausimus, susijusius su juos supančia aplinka.

Tuo tarpu „Išeik į kiemą Naujamiestyje“ maršrute laukia tikras raidžių detektyvas, kurį išsprendus, bus randamas atsakymas į klausimą, susijusį su 1925–1939 m. Naujamiestyje veikusia stambiausia radijo aparatūros gamykla Vilniaus krašte.

Naudodamiesi maršrute nurodytomis koordinatėmis, nuotykių ieškotojai atras įvairių objektų, savo pavidalu primenančių vienos ar kitos raidės formą bei taip rinkdami raides, bandys įminti Naujamiesčio mįslę. Paruoštame leidinyje po pagrindiniu klausimu pateikiami skaičiais pažymėti langeliai raidėms įrašyti, tad tai užtikrins, jog raidės nepasimes kelyje!

„Išeik į kiemą“ projekto metu pasirodys ir daugiau maršrutų skirtinguose Vilniaus rajonuose, o dabartinių Žvėryno ir Naujamiesčio leidinių ieškokite Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2 ir įvairiose sostinės vietose. Platinimo vietų sąrašą ir kitą informaciją rasite www.iseikikiema.lt