Ieškomas bendruomeniškas vadovas: Vilniuje kyla nauja moderni gimnazija

 

Pilaitėje sparčiai kyla modernaus plano ir dizaino Tolminkiemio gimnazija, kurią galės lankyti apie 1000 vaikų. Jau dabar aktyviai ieškomas švietimui ir bendruomeniniams tikslams atsidavęs asmuo, kuris užimtų šios mokslo įstaigos direktoriaus pareigas.

Pilaitėje, Tolminkiemio g. 2D, statoma šiuolaikiška 12 000 kv. m gimnazija bus keturių aukštų, o patalpos išsiskirs savo architektūriniu sumanumu – specialiame klasių žiede iš sporto ir renginių salės bus sukurta gimnazijos „širdis“ – centrinė fojė, kurioje moksleiviai galės bendrauti, dirbti ar tiesiog ramiai praleisti laiką su draugais.

Pasak Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Marijos Vyšniauskaitės, naujoje gimnazijoje moksleiviams bus sudarytos sąlygos siekti aukštų akademinių rezultatų ir vystyti ateities kompetencijas atsižvelgiant į kiekvieno gabumus ir polinkius. 

„Nors Pilaitės gimnazijoje galės mokytis net 1000 mokinių, tikimės, kad ji ne tik pagerins švietimo prieinamumą, bet ir kokybę. Šiam tikslui pasiekti kviesime vadovą ugdymo procesą orientuoti į mokinį, pasitelkiant pažangiausius metodus ir priemones, įgalinti pedagogus tinkamomis žiniomis ir laisve veikti.

Norime, kad ugdymo turinys būtų subalansuotas skiriant pakankamai dėmesio ne tik akademinėms kompetencijoms, bet ir bendriesiems gebėjimams – kritiniam mąstymui, bendradarbiavimui, kūrybiškumui, gebėjimui prisitaikyti prie nuolat kintančio pasaulio aktualijų. Tikimės, kad naujoji Pilaitės gimnazija prisidės prie bendro ir svarbiausio Vilniaus tikslo – ugdyti laisvas, atsakingas ir ateičiai pasiruošusias asmenybes“, – kalbėjo sostinės savivaldybės atstovė.

Įgyvendinamas didelės apimties projektas gyventojų skaičiumi sparčiai augančiame Pilaitės rajone neabejotinai padidins ugdymo paslaugų prieinamumą ir kokybę sostinės gyventojams, o šiuolaikiškai ir inovatyviai įrengta naujos gimnazijos erdvė bei sukurtos galimybės vaikams leis užsiimti įvairia popamokine veikla, užtikrins kitas įvairias tobulėjimo galimybes.

Ieškomas švietimo ateities lyderis

Tam, kad Vilniaus Pilaitės gimnazijos veikla vyktų sklandžiai, o ateities perspektyvos, tikslai taptų lengvai apčiuopiama realybe, įstaigai būtinas savo srities profesionalas, kuris galėtų užimti direktoriaus pareigas.

„Nors naujoji Pilaitės gimnazija Tolminkiemio gatvėje duris atvers kitų metų rugsėjį, jau dabar ieškome lyderio, kuris imtųsi ne tik esamos mokyklos administravimo, bet ir kurtų naujai statomos mokyklos identitetą, savitą ugdymo filosofiją, burtų ir stiprintų pedagogų komandą, atlieptų aplinkinės bendruomenės poreikius.

Pilaitės gimnazija bus ketvirta nauja mokykla Vilniuje, pastatyta per pastarąjį dešimtmetį. Mokyklos architektūra atlieps individualius ugdymo poreikius ir naujausias ugdymo tendencijas, jos vidaus ir lauko erdvės bus lanksčios ir atviros bendruomenei.

Čia veiks skaitmeninių technologijų laboratorija, moderni skaitykla, mokinius burtis kvies – centrinė amfiteatrinė aula, įrengtos žalios lauko klasės ant stogo ir vidiniame kieme, eksperimentuoti kvies modernios chemijos, fizikos ir biologijos laboratorijos. Bus skatinamas ir mokinių fizinis aktyvumas – mokykla puikiai pritaikyta atvykti dviračiais, įrengtas riedlenčių parkas, bmx dviračių trasa, daugiafunkcė sporto salė, futbolo ir krepšinio aikštynai.

„Kviečiame vadovą, kuris būtų pasiruošęs visą šią naujovišką infrastruktūrą maksimaliai efektyviai įveiklinti, siekiant kiekvieno mokinio asmeninės pažangos ir geros psichologinės savijautos“, – pasakojo M. Vyšniauskaitė.

Tuo metu asociacijos „Už valstybinę mokyklą Pilaitėje“ vadovas Paulius Jakutavičius viliasi, kad ugdymo įstaigos būsimas vadovas ar vadovė ateityje užtikrins, jog naujoji gimnazija būtų laikoma viena moderniausių šalyje.

„Būsimąją Tolminkiemio gimnaziją norėčiau matyti kaip moderniausią šalyje mokyklą – ne tik pastato prasme, bet ir paties ugdymo, o taip pat ir atvirumo bendruomenei pavyzdžiu. Kad gimnazijoje po pamokų vyktų bendruomenės gyvenimas ir ne tik sporto salėje, būtų įsileidžiami renginiai, atviros erdvės, laboratorijos, bibliotekos, kavinė.

Tikėčiausi direktoriaus ar direktorės, kuris ar kuri tai įgyvendintų“, – kalbėjo pašnekovas.

Kur turi kreiptis pretendentas?

Kiekvienas pretendentas, siekiantis užimti gimnazijos direktoriaus kėdę, dokumentus gali pateikti elektroniniu paštu savivaldybe@vilnius.lt arba registruotu laišku Vilniaus miesto savivaldybės administracijai iki 2021 m. liepos 22 d. imtinai.

Reikalavimus asmenims, siekiantiems Pilaitės gimnazijos direktoriaus posto, galima rasti Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje, adresu: https://vilnius.lt/lt/personalas/karjera/darbo-skelbimas/?id=6856.

Sostinės savivaldybės atstovai būsimam Vilniaus Pilaitės gimnazijos vadovui žada palaikymą įgyvendinant teigiamus pokyčius įstaigoje, mentoriaus pagalbą adaptacijos laikotarpiu, laisvę realizuojant savo idėjas įstaigos veiklos tobulinimo atžvilgiu, o taip pat aiškią atlygio ir skatinimo sistemą.

Primenama, kad karantino laikotarpiu tiesioginis dokumentų pateikimas Vilniaus miesto savivaldybėje nėra galimas – klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu.

Išrinktas įstaigos vadovas darbą pradės senajame Pilaitės gimnazijos pastate ir turės rūpintis naujai statomos mokslo įstaigos projektu. Į šiuolaikiškai įrengtas patalpas gimnazijos bendruomenė, moksleiviai, turėtų persikelti jau 2022 metų rugsėjo 1-ąją dieną.  

Vilniaus miesto savivaldybei naujos mokyklos statybos kainuos 21,5 mln. eurų.