Pokyčiai Algirdo gatvėje: dviračių takai, daugiau želdynų ir jaukumo

Algirdo gatvė tampa dar viena humanizuota erdve Vilniuje, kuri pritaikoma dviratininkams, paspirtukams, pasivaikščiojimams pėsčiomis, taip skatinant miestiečius rinktis darnų judumą. Per vasarą šioje gatvėje bus įrengta 2 km dviračių ir pėsčiųjų takų, o kitąmet bus pasodinta papildomų medžių ir krūmų. Vykdant darbus kitą savaitę vienoje iš gatvės atkarpų ketinama pašalinti 6 medžius – didžioji dalis jų invazinės rūšies ir iš esmės trukdytų takų įrengimui.

Prieš statybos darbų pradžią savivaldybės iniciatyva pakoregavus techninį projektą, šalintinų medžių skaičių pavyko sumažinti nuo 26 iki 6 medžių. Keturi iš 6 šalinamų medžių yra invazinės rūšies – įvairaus dydžio uosialapiai klevai (šiuos medžius Aplinkos ministerija yra paskelbusi kaip naikintinus), vienas – prastos būklės gudobelė ir vienas daugiakamienis uosis. Didžiąją dalį kitų medžių tiesiamas takas ,,apgaubs”, tai yra apeis lanku, paliekant pakankamai atviro grunto deguoniui ir krituliams pasiekti medžių šaknis.

Apie 120 Algirdo gatvės medžių artėjant prie jų rekonstrukcijai bus ir apgenėti – bus paretintos jų lajos, pasirūpinta, kad šakos nenukentėtų vykdant statybos darbus. Šie darbai bus pradėti birželio 14 d. baigti iki liepos 3 d.

Gatvių humanizavimas yra viena pagrindinių strateginės programos ,,Miestas+” krypčių.
Humanizuojant gatves taikomi kompleksiniai sprendimai. Pavyzdžiui, siaurinamos automobilių eismo juostos, pertvarkomas jų stovėjimas dalį vietų šalinant ir jų erdvę skiriant dviračių takų įrengimui bei želdynams. Baigus rangos darbus gatvės papildomai apželdinamos medžiais ir krūmais.
Vilnius siekia artimiausiu metu pertvarkyti ir kitas Naujamiesčio branduolio gatves – Vytenio, T. Ševčenkos, Mindaugo ir kt., numatydamas jose lėtesnį eismą, žalesnius gatvės pakraščius ir pėstiesiems patrauklesnes viešąsias erdves. Tokie pokyčiai numatyti ir Algirdo gatvėje.

Nuotr. S. Žiūros.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt