Paupio gatvėje – eksperimentinis eismo valdymas, įtraukiant bendruomenę

Nuo birželio 16 dienos pradedama testuoti eksperimentinė eismo valdymo platforma www.kivigatve.lt. Internetinė platforma suteiks galimybę gyventojams ir verslo atstovams patiems spręsti dėl eismo ribojimų netranzitinėse, D kategorijos gatvėse, o testavimas vyks Užupyje, Paupio gatvėje. Pokyčiai bus realiu laiku įgyvendinti išmanaus kelio ženklo pagalba. Šiuo metu platformoje registruotis ir dėl eismo pokyčių balsuoti gali miestiečiai ir verslo atstovai, gyvenantys ir dirbantys Paupio gatvės atkarpoje iki tilto per Vilnią (Paupio g. 1 – 14A).

Platforma www.kivigatve.lt bus testuojama nuo birželio 16 d. iki liepos 12 d. Testavimo metu Paupio gatvėje ir jos prieigose numatomi šie eismo pokyčiai:

  • Laikinai panaikintos automobilių stovėjimo vietos Paupio gatvės pradžioje.
  • Įvedamas dvipusis eismas Paupio gatvėje iki namo Paupio g. 3, taip sudarant galimybę apsisukti atvažiavus iš Užupio ir Malūnų gatvių.
  • Nuo namo, esančio Paupio g. 3, išliks vienos krypties eismas. Šioje vietoje atsiras kintamos informacijos išmanusis kelio ženklas ir automobilių valstybinių numerių nuskaitymo kamera. Antroji numerių nuskaitymo kamera numatoma prie tilto per Vilnią. Surinkta informacija bus naudojama statistikai apie transporto srautus Paupio gatvėje gauti.
  • Nuo birželio 21 d. įsigalios bendruomenės sprendimas dėl eismo pakeitimų. Apie sprendimą bus informuojama papildomai.

Paupio gatvės gyventojų ir verslo atstovų (Paupio g. 1 – 14A) dėmesiui – iki birželio 21 d. pabaigos kviečiami registruotis www.kivigatve.lt ir išsakyti savo nuomonę, kokių eismo pokyčių norėtų šioje gatvės atkarpoje. Po birželio 21 d. Paupio gatvės atkarpoje įsigalios bendruomenės priimtas sprendimas dėl eismo ribojimo ar gatvės uždarymo tam tikromis dienomis ir valandomis. Sprendimas bus realiu laiku atvaizduojamas kintamos informacijos kelio ženkle ir pristatytas išsamiai.

Paupio gatvėje numatyti eismo pokyčiai galios iki liepos 12 dienos. Apie pokyčius bendruomenė informuojama skrajutėmis Paupio gatvėje, Užupio bendruomenės paskyroje socialiniame tinkle Facebook, taip pat informacija bus skelbiama www.kivigatve.lt. Prie kelio ženklo – lauko baldo pritvirtintas planšetinis kompiuteris, kuriame galima susipažinti su projektu.

Testavimo metu vilniečių prašoma kantrybės ir supratingumo. Dėl klausimų susijusių su projektu rašykite el. paštu labas@kivigatve.lt. Projektą vykdo MB „Pupa – strateginė urbanistika“.

Apie internetinę platformą

Internetinės platformos www.kivigatve.lt herojus yra kivis – paukštis, kuris, nors ir turi sparnus, pasirinko vaikščioti, o ne skraidyti, ir eidamas viską mato bei tyrinėja iš arti. Projektas pasitinka šūkiu „gyvenu gatvėje“, taip siekiant priminti, jog gyvenamasis plotas nebūtinai turi pasibaigti ties durų slenksčiu. Skatinamos burtis bendruomenės, kurioms rūpi jų aplinka, kurios pačios aktyviai dalyvauja priimant sprendimus, taip užtikrindamos ne tik gyvybingą, bet ir saugią aplinką.

Internetinė platforma www.kivigatve.lt yra viena iš iniciatyvų, dalyvaujančių projekte „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“. Šio projekto tikslas – ištirti transporto srautus Vilniaus miesto senamiestyje, sumažinti triukšmą ir taršą, įtraukti bendruomenę į miesto judumo planavimą ir įgyvendinimą bei pasiūlyti taikytinus inovatyvius eismo ribojimo ir reguliavimo sprendimus Vilnius senamiesčiui.