Trims sostinės kūrėjams Rotušėje įteiktos Vilniaus mero premijos

Šiandien Rotušėje trims sostinės kūrėjams, talentams už puoselėjamą Vilniaus kultūrą, išskirtines iniciatyvas įteiktos piniginės premijos, skambėjo miesto vadovų padėkos.

Dailininkui, instaliacijų iniciatoriui ir dalyviui Giteniui Umbrasui už menines Vilniaus miestui skirtas akcijas įteikta 2000 eurų. Tarpdisciplininei menininkei Julijai Janulaitytei už Stiklo kvartalo iniciatyvą – 2000 eurų. Vaikų literatūros autoriui Mariui Marcinkevičiui už knygą „Akmenėlis“ – 2000 eurų.

„Visas mūsų Vilnius – žmonių kūrybinė erdvė. Jūs visi kuriate miestui ir jo žmonėms. Esate labai skirtingi, bet kiekvieno jūsų darbas – labai reikšmingas, nes įkvepia ir kitus vilniečius kurti, nestovėti vietoje. Ne veltui į Vilnių atvykę investuotojai pirmiausiai klausia – ar daug šiame mieste kūrybingų žmonių? Taip kiekvienas iš jūsų prisidedate prie miesto patrauklumo ir jo ateities“, – sveikindamas sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Pasak vicemerės Editos Tamošiūnaitės, per 15 metų šiemet apdovanojamas gausiausias būrys talentų net dešimtyje konkursų. Mero pavaduotoja palinkėjo sėkmės ir toliau kuriant, gražinant Vilnių – šiltą, jaukų, svetingą miestą.


G. Umbrasas sukūrė ir įgyvendino per 40 objektų, akcijų ir projektų, skirtų Vilniaus viešosioms erdvėms. Svarbi jo kūrybos dalis – viešos meninės akcijos, suburiančios šiame mieste gyvenančius žmones.

Gitenis Umbrasas, atsiimdamas apdovanojimą, pasakojo apie savo naujus darbus, tikslus ir planus – šiuo metu kuriamą Šv. Kristoforo mozaiką Europos aikštei ir patikino, kad bendradarbiavimas tęsis.


M. Marcinkevičius knygoje „Akmenėlis“ pasakoja dviejų vaikų Rivkos ir Etano, per Antrąjį pasaulinį karą patekusių į Vilniaus getą, draugystės istoriją, persmelktą baimės. Anot rašytojo, Holokausto tema galima ir net reikia kalbėti su vaikais.

„Vilnius mane augino maitino ir auklėjo daugiau kaip 50 metų, matau kaip jis keičiasi, ypač pastaraisiais metais įgavo pagreitį. Rašydamas vaikams, aš rašau iš tiesų mums visiems. Nes kaip mes vaikus išauginsim, kokiam pasauly ir gyvensim“, – sakė autorius M. Marcinkevičius.


J. Janulaitytė tapo Stiklo kvartalo bendruomenės kūrybiniu varikliu. Jos nuopelnu pradėta gilintis į kvartalo identitetą, pasakoti Senamiesčio erdvių istorijas, kurti naujas traukos vietas, kultūrinius maršrutus, tradicijas, gerinti infrastruktūrą, pritraukti investuotojus ir Senamiesčio kultūros mylėtojus.

„|Labai dėkinga tiems žmonėms, kurie mane nominavo – tai yra mano bendruomenė, mano žmonės, su kuriais aš dirbu, mane tai labai sujaudino – labai gera širdyje šiandien“, – kalbėjo Julija Janulaitytė.


Premijos skiriamos už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitus kūrinius, kuriuose atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenybės. Per penkiolika šių premijų teikimų metų jas gavo jau 28 kūrėjai. Tarp jų – Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė, Eglė Ridikaitė, Leonardas Gutauskas, Vytautas Tomaševičius, Darius Pocevičius ir kiti.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]