Festivalis SPOT toliau skelbia programą, kurioje kūno ir mašinos kova bei utopinės miestų planavimo idėjos

Praėjusią savaitę tarptautinis gatvės teatro festivalis – SPOT pradėjo skelbti programą, kuri vilniečius bei miesto svečius kvies sudalyvauti netikėtose eksperimentuose, įsilieti į aplinkos garsovaizdį ar leistis ne tik į miesto, bet ir savo vidinius tyrinėjimus.

Šiandien SPOT atskleidžia dar daugiau festivalio programos, skelbiama, kad liepos 10 dieną Kalnų parke vyks šiuolaikinio cirko spektaklis Tauromàquina, o viso festivalio metu – liepos 8-11 dienomis, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje bus galima išvysti festivaliui specialiai sukurtą interaktyvią instaliaciją – „Rolling through Utopias“.

Kūno ir mašinos kova 

Katalonų kūrėjų komandos „Animal Religion“ šiuolaikinio cirko spektaklis – žaidimas, kuriame išvysime kūno ir mašinos kovą. Tai – mechaninių ir žmogiškųjų jėgų šokis, gyvuliškas dialogas bei emocinis variklis. Spektaklio metu – du vyrai ir viena mašina, geležies ir kūno kontrastas, roboto intelektas ir emocijos, silpnumo menas ir technika.

„Pasirodymo „Tauromàquina“ idėją įkvėpė ispaniškas žodis, reiškiantis – buliaus vedimo meną, tai kultūrinė šventė, paplitusi visoje Ispanijoje. „Tauromàquina“ gali būti apibūdinama kaip menas vadovauti mašinai, tačiau klausimas išlieka – kas iš tiesų yra mašina?,- klausia „Animal Religion“ komanda. Tradicinės bulių kautynės – tai dvikova tarp buliaus ir žmogaus, ritualas, suartinantis mus su mirtimi. Pasak „Animal Religion“ komandos, žmonės, kaip ir koridos žiūrovai, bijo pavojų, tačiau nori pamatyti ir sužinoti, kas yra mirtis. „Tauromàquina“ – tai žiūrovų dėmesį patraukianti saugi, tačiau intriguojanti dvikova. Pasitelkus įvairias cirko technikas, šis pasirodymas mums pasakos apie žmonių, gyvūnų ir mašinų panašumus bei skirtumus. Jo metu pamatysime, kaip nemirtinga mašina išreiškia savo jausmus ir emocijas, o menininkas naudodamas mašinos galias, sieks sukurti neįprastus ir nesuvokiamus judesius. „Tauromàquina“ – tai gatvės pasirodymas, tinkamas visiems, pritaikytas tiek tradicinėms, tiek neįprastoms miesto erdvėms, vyks Kalnų parke.

TAUROMAQUINA on Vimeo

Utopinės miesto planavimo idėjos  

Specialiai šių metų festivaliui, kurio tema – judėjimas mieste, architektas, kūrėjas – Vladas Suncovas pristato interaktyvią instaliaciją – „Rolling trough Utopias“. „Tai mini golfo aukštelės sukurtos pagal skirtingas istorines, utopinių miestų planavimo idėjas. Nuo Constant Nieuwenhuys „Naujojo Babilono“, kuriame nerūpestingai žaidžiame gyvenimus antrajame aukšte, kol pirmajame robotai atlieka visus mūsų darbus, iki grupės „Archizoom“ idėjos miestui „No-Stop“, kuriame kas šimtą metrų visomis kryptimis būtų pastatyti atviri baseinai“,- pasakoja Vladas Suncovas.

SPOT festivalio lankytojai turės galimybę ne tik susipažinti su šiomis utopinėmis miesto planavimo idėjomis, bet bus kviečiami ir žaisti, o žaidimo metu „pasivaikščioti“ po šias taip niekada ir nerealizuotas radikalaus urbanizmo idėjas.

Gatvės teatro festivalis jau anksčiau skelbė, kad liepos 8 ir 9 d. „Decor Sonore“ (Prancūzija) kvies į judantį gatvės teatro pasirodymą „Urbophonix“, liepos 10 ir 11 d. „Tony Clifton circus“ (Prancūzija) žada neeilinę patirtį, eksperimentą – „Mission Roosevelt“, taip pat liepos 10 ir 11 d. vyks „Amer i Àfrica“ (Katalonija) trupės šiuolaikinio cirko spektaklis – „ENVA“, o jauniausi festivalio dalyviai bus kviečiami į spektaklį-kelionę „Miesto eilės“.

Visa festivalio programa – nemokama!

Festivalio informacija: menuspaustuve.lt

Festivalio globėja: Vilniaus miesto savivaldybė

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje, Ispanų kultūros fondas