Primename dėl filmavimo darbų: XIX amžiaus Austrija atkuriama šalia Lietuvos Nacionalinės filharmonijos

Vilniuje filmuojamas vokiečių serialas SISI, kurį kuria „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanija „Story House Pictures GmbH“. Serialas nukels į XIX amžiaus Austriją, o televizijos ekranuose žiūrovai galės išvysti Lietuvos Nacionalinės filharmonijos eksterjerą ir Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, tapusius Hofburgo rūmais – būtent šių vietų panašumas į karališkuosius rūmus ir patraukė serialo kūrėjus filmuoti Lietuvoje. Taip pat lietuviai seriale atpažins Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčią, Lietuvos rašytojų sąjungos erdves, Pranciškonų vienuolyną, VU alumnato kiemą, Rokiškio ir Užutrakio dvarus, Trakų pilį ir kitas žinomas vietas.

Primename, kad nuo birželio 24 d. prasideda paruošiamieji filmavimo darbai šalia Lietuvos Nacionalinės filharmonijos, o filmavimai vyks birželio 26-27 dienomis:

  1. Birželio 26 d. 6 val. iki birželio 27 d. 24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Pasažo skersgatvyje.
  2. Birželio 26–27 d. 7–24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas Šv. Kazimiero gatvės dalyje prie Subačiaus gatvės (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą).
  3. Birželio 26–27 d. 7–24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą) Subačiaus ir Aušros Vartų gatvėse, trumpam (iki 5 min.) ribojant pėsčiųjų eismą, ir užtikrinti palydą į filmavimo vietą vedamiems žirgams.

Prašome vairuotojus būti atidžius ir atsiprašome gyventojų už galimus nepatogumus.

Daugiau informacijos:

https://filmvilnius.com/lt/2021/06/11/lietuviu-vokietijos-kompanija-lietuvoje-filmuoja-seriala-karaliskuosius-hofburgo-rumus-atrado-vilniuje/