Svarbi informacija
Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje skelbia naujo pastato statybų pradžią
Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios.
„Vilnius auga, ir mes augame kartu. AISV planuoja plėtrą, kuri atitinka pagrindines mokyklos vertybes bei įsipareigojimus mokiniams: suteikti geriausią tarptautinį išsilavinimą, puoselėti bendruomeniškumą ir gerovę kiekvienam bendruomenės nariui. Jaučiamės išaugę fizines erdves, todėl, norėdami toliau užtikrinti geriausią ugdymo kokybę, esame subrendę naujam veiklos etapui – dar vienam mokyklos padaliniui. Pasirinkome vietą, kuri yra netoli mūsų dabartinio pastato. Subačiaus gatvėje liks pagrindinės ir vidurinės mokyklos klasės, o pradinukai ir darželinukai persikels į naujas, „žalias” patalpas prie Pavilnių parko”, – sako tarptautinės mokyklos direktorius Stephane Ruz.
Jo teigimu, AISV išliks mokykla, kuri vaikus ne tik sups rūpestinga aplinka, bet ir užtikrins jiems kokybišką tarptautinį išsilavinimą: mokiniai, baigę šią mokyklą, įgyja amerikietišką mokyklos baigimo diplomą bei turi galimybę gauti tarptautinio bakalaureato (IB) diplomą.
JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist džiaugiasi stebėdamas Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje augimą: nuo 1993 metų AISV starto, kai mokyklą lankė pirmieji 60 mokinių, iki šiandienos 300 moksleivių iš viso pasaulio. „Mokykla ir toliau auga, taigi esame atsakingi už jos nuolatinį tobulėjimą, kvalifikuoto ugdymo užtikrinimą ir vaikų paruošimą pasaulio piliečių gyvenimui“, – teigia ambasadorius.
Pasak sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, Vilnius – sparčiai augantis miestas, todėl svarbi mokyklų plėtra. „Džiaugiuosi, kad tiek miestas, tiek privatūs investuotojai mato neatidėliotiną poreikį plėsti mokyklų tinklą. Daugiau vietų Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje reiškia ne tik tai, kad užsieniečių šeimų vaikai galės nepertraukiamai mokytis, tačiau ir vilniečių vaikai turės daugiau alternatyvų pasirinkti mokyklą“, – sako meras.
Unikali naujos mokyklos vieta
Naujo mokyklos pastato koncepciją ir architektūrą kuria architektūros studijos „Formatas A1“ kūrybinė grupė vadovaujama architekto Lino Naujokaičio. Pasak jo, pasirinktą mokyklos architektūrinį konceptą sąlygojo daug išorinių ir vidinių veiksnių.
Architekto teigimu, objektas buvo projektuojamas išskirtinėje miesto vietoje: Vilniaus istorinio centro – Senamiesčio – prieigose ir Pavilnių regioninio parko teritorijoje. L. Naujokaitis atkreipia dėmesį, kad parko nuostatos bei tvarkymo planas reikalauja ypatingo jautrumo ir subtilaus santykio su aplinka. Taip pat svarbus išorinis aspektas – S. Batoro gatvė, jos jungčių su mokyklos objektu sutvarkymas, triukšmo bei taršos prevencija.
„Pastarųjų dešimtmečių kontekste ugdymo įstaigų kūrimo tendencijos Lietuvoje nėra atsiskleidusios, nes naujų mokyklų statoma labai mažai. Dominuoja sovietmečiu statytos tipinės ugdymo įstaigos. Naujos mokyklos, atspindinčios dabartinį laikmetį ir naujas demokratinio pasaulio tradicijas, atsiradimas Vilniuje yra unikalus įvykis”, – sako L. Naujokaitis.
Pastatas ateities kartoms
Statybų rangovo UAB „Conresta” direktoriaus Luko Laukaičio teigimu, projektai, kaip šis, yra skirti bei statomi ateities kartoms. Pasak L. Laukaičio, jie kuria išskirtinę vertę ne tik miestui, bet ir visai valstybei.
„Kiekvienas statomas objektas yra savitas ir išskirtinis – ši mokykla ne išimtis. Tikime, kad naujoji AISV mokykla taps unikalia vieta vaikams susipažinti su pasauliu ir skirtingomis kultūromis. Neabejojame, kad šioje mokykloje bus užaugintas ne vienas profesionalas, apie kurį sužinos visas pasaulis. Kartu su mūsų specialistų komanda dėkojame už pasitikėjimą ir esame užtikrinti, kad projektą įgyvendinsime išlaikant aukščiausius kokybės standartus. Statydami šią mokyklą, statome daugiau nei tik objektą ar pastatą – statome galimybes ir gerovę ateities kartoms.“, – teigia L. Laukaitis.
„Tai statinys, kuriame kasdien lankysis vaikai ir jame leis didžiąją savo dienos dalį, todėl stengsimės projektą įgyvendinti maksimaliai gerai, kad mokiniams jis būtų saugus ir patogus. Dirbsime, kad visi norėtų grįžti į šį pastatą kasdien. Tai didelė mūsų įmonės ir visos projekto komandos atsakomybė prieš ateities kartas“, – teigia E. Prižginas.
Taip pat skaitykite:
Robertas Lavinskas – naujasis įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) vadovas
VASA direktoriaus pareigas pradėjo eiti Robertas Lavinskas, kuris buvo išrinktas penkerių metų kadencijai. Robertas Lavinskas VASA dirba daugiau nei trejus metus ir iki šiol vadovavo Teisės ir bendrųjų reikalų skyriui. Jis turi daugiau nei 14 metų patirtį teisės srityje. Prieš tai... ❯❯❯
2024-09-10
Balsuok už mylimiausią medį Vilniuje ir laimėk dviratį
Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą kviečia kartu išrinkti mylimiausią medį sostinėje. Kartu su bendruomenių ar seniūnų pagalba, visose 21–oje miesto seniūnijų buvo atrinkta po vieną bendruomenėms ypatingą medį. Iš viso konkurse savo seniūnijas atstovauja 21 medis: 8... ❯❯❯
2024-08-21
Jau trečią kartą vilniečiai savo kaimynams su negalia ištiesė pagalbos ranką
Kaip dažnai apsidairome aplink ir pastebime, kad mūsų kaimynui reikia pagalbos? O galbūt kartais net ir vengiame ištiesti ranką? Tokie klausimai buvo keliami birželio 21 d. Vilniuje vykusios socialinės akcijos „Nelik abejingas savo kaimynui“ metu. 1 iš 10 socialinis būstas... ❯❯❯
2024-06-22
Prie Savanorių prospekto – nauja viešoji erdvė, gyventojai kviečiami prisidėti savo idėjomis
Rytinėje Vilkpėdės dalyje planuojama atnaujinti skverą tarp daugiabučių namų (Savanorių pr. 52, 54 ir Gerosios Vilties g. 18, 20) ir lopšelio-darželio „Aušrelė“. Kviečiame gyventojus dalyvauti susitikime, kuris vyks liepos 4 d. 18 val. darželyje-lopšelyje „Aušrelė“... ❯❯❯
2024-06-20
Medinė architektūra Vilniuje: kada turėsime pirmąjį medinį dangoraižį?
Medinė architektūra, apie kurią šiuo metu tiek daug kalba projektuotojai, architektai, konstruktoriai, inžinieriai, anaiptol ne naujiena. Vieni iš pirmųjų žmonių būstų buvo iš medžio arba molio ir šiaudų. Tačiau, tai, ką šiuo metu galima sukurti iš medžio ir kaip jį galima... ❯❯❯
2024-06-20