Vilniaus idėja pateko tarp 50-ies finalininkų: varžosi dėl milijono dolerių

 

Vilniaus miesto savivaldybės idėja paversti miestą atvira mokykla pateko tarp 50-ies finalininkų pasauliniame „Merų iššūkio” konkurse, kurį organizuoja buvusio Niujorko mero Michaelo Bloombergo fondas „Bloomberg Philanthropies“. Iš šių 50-ies miestų galiausiai bus atrinkta 15 idėjų, kurios įgyvendinimui gaus po vieną milijoną JAV dolerių. Konkurse, kuriame varžosi geriasios idėjos kovai su pandemijos pasekmėmis, iš viso dalyvavo net 631 miestas iš 99 pasaulio valstybių.

„Sukūrėme puikią idėją švietimo sričiai, kurią laikome vienu iš keturių prioritetinių sričių, o ši idėja išsiskyrė iš šimtų kitų miestų sumanymų ir pateko į finalą. Neabejoju, kad ar su šio fondo pagalba, ar be jos, bet Vilnių mes tikrai paversime mokykla po atviru dangumi su galimybe derinti kontaktinį mokymąsi su nuotoliniu“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilnius „Merų iššūkio“ konkursui pristatė savo siūlymą, kaip popandeminiame gyvenime transformuoti miesto švietimo sritį. Pirmiausia – tęsiant mišrų (kontaktinį ir nuotolinį) mokymą. Taip pat – suteikiant mokytojams sąlygas dėstyti ne tik iš mokyklų, sukuriant jiems skaitmenines klases skirtingose miesto vietose. Trečia kryptis – įtraukiant miesto erdves į mokymosi sistemą, tokiu būdu sukuriant galimybes temines pamokas turėti muziejuose, parkuose ar net gatvėse.

„Šie 50 finalininkų pasauliui rodo, kad milžiniškus pandemijos iššūkius miestai geba spręsti drąsiomis, inovatyviomis ir ambicingomis idėjomis. Suteikdami šiems miestams galimybę ištestuoti savo idėjas per artimiausius mėnesius, mes galėsime identifikuoti esmines kryptis, kaip miestai iš pandemijos išeis dar stipresni ir sveikesni“, – sakė Michaelis R. Bloombergas, 108-asis Niujorko meras ir fondo „Bloomberg Philanthropies“ vadovas.

Artimiausius keturis mėnesius šis fondas padės atrinktiems miestams finalininkams tobulinti savo idėjas. Ekspertų komisija 15 miestų nugalėtojų paskelbs 2022-ųjų pradžioje – idėjų įgyvendinimui kiekvienas miestas gaus po 1 mln. JAV dolerių.

Tarp penkiasdešimties miestų finalininkų iš Europos be Vilniaus buvo atrinkti tik 7 miestai – Londonas, Paryžius, Stambulas, Roterdamas, Glazgas, Bilbao ir Levenas.

„Tokių miestų, kaip Paryžius, modernizacijos ambicijos yra plačiai nuskambėjusios, tad turime pagrindo didžiuotis, kad mūsų idėja pateko tarp ambicingiausių ir įtakingiausių“, – teigia už šios idėjos įgyvendinimą atsakingas Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Šis „Bloomberg Philanthropies“ rengiamas „Merų iššūkis” pirmą kartą organizuojamas globaliu mastu. Iki tol jis keturis kartus vyko skirtingose lokacijose – JAV (2013 ir 2018 m.), Europoje (2014 m.), Lotynų Amerikoje (2016 m.).