Po bendruomenės balsavimo – laikini tranzitinio eismo ribojimai Paupio gatvėje

Nuo birželio 24 dienos Paupio gatvės atkarpoje nuo 1 iki 14A bus laikinai ribojamas tranzitinis eismas. Eismo pakeitimai galios iki liepos 11 d. 23:59. Taip per demokratišką balsavimą platformoje KIWI nusprendė šios Paupio gatvės atkarpos gyventojai ir verslų atstovai.

Nuo šiandien Paupio gatvės pradžioje, šalia namo Paupio g. 3, stovintis kintamos informacijos kelio ženklas atvaizduos kelio ženklą 303 (motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas). Laikini eismo pakeitimai leis šioje vietoje apsisukti ir grįžti į Užupio gatvę.

Nuo birželio 16 iki 23 dienos testuota eksperimentinė eismo valdymo platforma www.kivigatve.lt suteikė galimybę gyventojams ir verslo atstovams patiems spręsti dėl eismo ribojimų netranzitinėse, D kategorijos gatvėse, o testavimas vyko būtent Paupio gatvėje Užupyje. Registruotis platformoje ir balsuoti dėl eismo pokyčių galėjo miestiečiai ir verslo atstovai, gyvenantys ir dirbantys Paupio gatvės atkarpoje iki tilto per Vilnią (Paupio g. 1 – 14A).

Apie pokyčius bendruomenė buvo informuojama ir skrajutėmis Paupio gatvėje, Užupio bendruomenės paskyroje feisbuke. Prie kelio ženklo – lauko baldo – buvo pritvirtintas planšetinis kompiuteris, kuriame galima susipažinti su projektu.

Buvo numatyta laikinai panaikinti automobilių stovėjimo vietas  Paupio gatvės pradžioje, įvesti dvipusį eismą Paupio gatvėje iki namo Paupio g. 3, taip sudarant galimybę apsisukti atvažiavus iš Užupio ir Malūnų gatvių. Nuo namo, esančio Paupio g. 3, išliks vienos krypties eismas. Šioje vietoje atsiras kintamos informacijos išmanusis kelio ženklas ir automobilių valstybinių numerių nuskaitymo kamera. Antroji numerių nuskaitymo kamera numatoma prie tilto per Vilnią. Surinkta informacija bus naudojama statistikai apie transporto srautus Paupio gatvėje gauti.

Dėl klausimų, susijusių su projektu, galima rašyti el. paštu [email protected]. Projektą vykdo MB „Pupa – strateginė urbanistika“.

Apie internetinę platformą 

Internetinės platformos www.kivigatve.lt herojus yra kivis – paukštis, kuris, nors ir turi sparnus, pasirinko vaikščioti, o ne skraidyti, ir eidamas viską mato bei tyrinėja iš arti. Projektas pasitinka šūkiu „gyvenu gatvėje“, taip siekiant priminti, jog gyvenamasis plotas nebūtinai turi pasibaigti ties durų slenksčiu. Skatinamos burtis bendruomenės, kurioms rūpi jų aplinka, kurios pačios aktyviai dalyvauja priimant sprendimus, taip užtikrindamos ne tik gyvybingą, bet ir saugią aplinką.

Internetinė platforma www.kivigatve.lt yra viena iš iniciatyvų, dalyvaujančių projekte „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“. Šio projekto tikslas – ištirti transporto srautus Vilniaus miesto senamiestyje, sumažinti triukšmą ir taršą, įtraukti bendruomenę į miesto judumo planavimą ir įgyvendinimą bei pasiūlyti taikytinus inovatyvius eismo ribojimo ir reguliavimo sprendimus Vilnius senamiesčiui.