Viešasis transportas Vilniuje po karantino: ką svarbu žinoti keleiviams?

Šalyje atšaukus karantiną ir pratęsus ekstremaliąją situaciją, Vilnius  toliau rūpinasi viešojo transporto keleivių saugumu. Pagal LR sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus ir miesto taikomas papildomas apsaugos priemones, viešajame transporte sostinėje galioja šios taisyklės:

  • Autobusuose ir troleibusuose dėvėkite veido kaukes ar kitas priemones. Taisyklė galioja visiems vyresniems nei 6 m. amžiaus keleiviams.
  • Dezinfekuokite rankas. Dezinfekcinio skysčio rasite kiekviename sostinės autobuse ir troleibuse.
  • Vežėjai tęs viešojo transporto dezinfekciją ir valymą. Kiekviena transporto priemonė dezinfekuojama ne rečiau nei 2 kartus per dieną.
  • Rekomenduojama neprekiauti bilietais viešajame transporte ir taip apriboti kontaktą su keleiviais, todėl vairuotojai popierinių bilietų neparduoda.
  • Tose transporto priemonėse, kuriose vairuotojo kabina uždara, bus pašalintos atitveriančios juostos. Ten, kur kabina atvira, juostos bus paliktos taip ribojant kontaktą tarp keleivio ir vairuotojo – šiose transporto priemonėse, kurių apie 130, nebus leidžiama įlipti ir išlipti per priekines duris.

Gyvenimui grįžtant į įprastą ritmą ir mažėjant ribojimų, keleivių srautai viešajame transporte reguliariai auga. Lyginant vidutinį kelionių skaičių per darbo dieną šį balandį ir birželį, kelionių padaugėjo apie 23 proc.

Kadangi dauguma įmonių Vilniuje ir toliau bent dalį laiko tęsia nuotolinio ar lankstesnio darbo tvarką, vilniečiai raginami planuoti keliones viešuoju transportu ir pasirinkti mažiau užpildytus maršrutų reisus, kelionių laikus: http://bit.ly/PlanuokiteKelionesMieste

Sauliaus Žiūros nuotr.

Bilietų pirkimui – skirtingi būdai

Viešojo transporto bilietus pirkite programėlėse m.Ticket, Trafi ar pildykite Vilniečio kortelę savitarnoje: www.judu.lt. Taip pat Vilniečio kortelę įsigykite ir papildykite plačiame fizinių bilietų platinimo vietų tinkle visame mieste, jų žemėlapį rasite čia: https://bit.ly/3bmu8iw

Skaičiuojama, kad apie 80 proc. viešojo transporto keleivių Vilniuje, kurie iki karantino rinkosi bilietus iš vairuotojo, šiuo metu jau naudojasi kitais bilietais – juos įsigyja mobiliosiose programėlėse arba pildo Vilniečio korteles.

Populiariausi maršrutai kursuos ilgiau, autobusai toliau veš į Litexpo

Miestiečiai ir toliau kviečiami patogiai vykti į vakcinacijos centrą Litexpo 100 ir 200 autobusų maršrutais, kurių tvarkaraščiai derinami su centro darbo valandomis.

Specialūs „COVID herojų“ maršrutai 91, 92, 93, 94 medikams ir sveikatos specialistams kursuos iki liepos 5 d. (imtinai). Per pirmąjį ir antrąjį karantiną šiais maršrutais sveikatos specialistai keliavo virš 81 tūkst. kartų. Keičiantis aplinkybėms ir esant poreikiui, šių maršrutų kursavimas vėl bus svarstomas.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Tam, kad vilniečiai galėtų patogiai grįžti namo mieste užsibuvę ilgiau, įmonė „Susisiekimo paslaugos“ reguliariai stebi populiarius viešojo transporto maršrutus, greituosius autobusus, kurių tiek kursavimo laiką, tiek talpą atitinkamai pritaiko. Tai reiškia, kad tie maršrutai, kuriuose keleivių vakare daugiausia tiek pagal ankstesnių metų tendencijas, tiek remiantis būtent šios vasaros situacija, esant poreikiui kursuos ilgiau.

Dėl naktinių autobusų sugrįžimo termino bus sprendžiama stebint srautus bei epidemiologinę situaciją. Šiuo metu matoma, kad nuo ~ 20 val. keleivių sumažėja, taip pat ir savaitgaliais. Palyginimui – keleivių savaitgalių vakarais apie 50 proc. mažiau nei piko valandomis darbo dieną. Įprastai naktiniai maršrutai populiariausi rudenį, atėjus naujiems mokslo metams, taip pat vėlyvesnių renginių mieste metu.

Viešojo transporto tvarkaraščiai ir kitos judumo mieste naujienos skelbiamos www.judu.lt