„Tūkstantmečio vaikų akademiją“ lankys 200 Vilniaus savivaldybės apdovanotų moksleivių

Vilniaus miesto savivaldybė beveik 200 gabiausių ir socialiai pažeidžiamų miesto moksleivių įteikė ypatingą dovaną. Jų vasarą praturtins linksmybių kupina dienos stovykla „Tūkstantmečio vaikų akademija“, kurios ašimi taps kasdienės aukščiausio lygio lektorių paskaitos.

Bilietais buvo apdovanoti Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų skyriaus atrinkti geriausieji Vilniaus olimpiadininkai, aktyvūs Lietuvos moksleivių sąjungos, Jaunųjų šaulių sąjungos nariai, Rimanto Kaukėno fondo globojami bei SOS vaikų kaimų vaikai.

„Švietimas yra viena Vilniaus miesto strateginių krypčių, siekiame ugdyti laisvas, kūrybingas ir ateičiai pasiruošusias asmenybes. Pandemija ne tik parodė, kad mokymasis gali vykti ne tik tarp mokyklos sienų, bet ir kaip niekada išryškino gyvo bendravimo svarbą. Kaip tik todėl mielai naudojamės proga padovanoti nemenkam būriui Vilniaus paauglių kvietimus į „Tūkstantmečio vaikų akademiją“. Mokykimės iš asmenybių“, – sakė Vilniaus miesto Administracijos direktoriaus pavaduotoja Marija Vyšniauskaitė.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ prodiuseris bei „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ autorius Laurynas Šeškus įsitikinęs, kad šiemet itin svarbu skirti ypatingą dėmesį jaunimui.

„Nuo gabiausių iki tų, kuriems dar iki pandemijos reikėjo papildomų paskatinimų, – visi paaugliai susidūrė su milžiniškais iššūkiais ir, baisiausia, absoliučiu motyvacijos praradimu. Ši vasara – kritiškai svarbi mums visiems. Privalome vaikams padėti prisiminti, kad mokytis – įdomu, smagu ir linksma. Svarbiausias mūsų tikslas, kad kiekvienas akademijos studentas išsineštų norą sužinoti ir siekti daugiau“, – teigė L. Šeškus.

„Tūkstantmečio vaikų akademija“ – jau nuo liepos 12 d. vyksiančios savaitinės mokslo ir pramogų sesijos, į kurias pakvies ryškios šou, meno ir mokslo pasaulio žvaigždės. Vaikai gali pasirinkti jiems įdomiausią sritį – „Įdomiąją fiziką ir gyvybės mokslus“ ar „Įdomiuosius menus ir politikos mokslus“. Akademijos studentai leis laiką su Vidu Bareikiu, Linu Kojala, VU profesoriumi Miku Vengriu, Jonu Nainiu ir daugybe kitų moksleiviams ir mokslo pasaulio žmonėms puikiai pažįstamų veidų. Daugiau informacijos: www.TukstantmecioVaikuAkademija.lt.