Ar parkavimo vietos Vilniaus senamiestyje gali būti naudojamos ne tik automobilių?

 

Liepos 10 d. 11–21 val. Šv. Stepono g. vyksiančiame renginyje „2 kv. m tavo veiksmo!“ bus diskutuojama apie galimybę automobilių parkavimo vietas pertvarkyti kitiems miestiečių poreikiams.

Miesto erdves naudojame kasdien ir dažnai nesusimąstydami, kad kai kurios erdvės galėtų atrodyti visai kitaip, sako žvalgomojo projekto „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“ kūrėjai. Vilniuje žmonės itin daug juda automobiliais (net 47,4 proc. kelionių atliekama nuosavais automobiliais ir šis skaičius vis auga). Siekiant pakeisti šią neigiamą tendenciją, reikia stengtis pakeisti tai, kaip suvokiame ir naudojame miesto erdves. Priparkuoti automobiliai užima didelę miesto erdvių dalį. Ar gali ši erdvė naudojama efektyviau? Ar gali šios erdvės būti skirtos kitiems miesto poreikiams? Jei taip, kokiems?

Miesto erdvės, kurios tampa labiau pritaikytos įvairiems miestiečių poreikiams, formuoja aktyvesnį jų naudojimą. Mažėjantys automobilių srautai prisideda prie sveikesnio ir gyvybingesnio miesto, gatvės tampa saugesnėmis, kaimynija – glaudesne, sukuriama mažiau oro ir triukšmo taršos bei atsiranda daugiau erdvės vietinių veikloms. Vietiniai verslai taip pat jaučia teigiamus pokyčius, pasireiškiančius per didesnius pėsčiųjų ir dviratininkų srautus, nešančius didesnę ekonominę naudą.

Žvalgomasis projektas „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“ skirtas pergalvoti viešąsias miesto erdves kartu su gyventojais, verslais ir vietinėmis organizacijomis.

Liepos 10 dieną Šv. Stepono gatvėje, renginio „2 kv. m tavo veiksmo!“ metu, geltonais apskritimais bus išskirtos kai kurios parkavimo vietos, kuriose miestiečiai ir miesto svečiai galės vykdyti savo veiklas (susitikti su kaimynais, suorganizuoti piešimo pamoką, parduoti rankdarbius ar pavaišinti kaimynus savo gamintais užkandžiais ir daugybe kitokių veiklų).

Projektas kviečia kaimynus, organizacijas, verslus, menininkus ir visus gyventojus siūlyti savo idėjas, pasirinktu laiku atvykti bei užpildyti geltonuosius apskritimus ir kurti miestą savo veiklomis: https://bit.ly/tavoveiksmas

Veiklų neplanuojantys kviečiami tiesiog ateiti ir patirti Vilniaus senamiestį kitaip. Bus maisto, muzikos, ekskursijų, gėlių ir dar daug visko: https://fb.me/e/2fYIt9XVY

Projektas vykdomas įgyvendinant ikiprekybinį pirkimą „Viešosios aplinkos humanizavimas racionalizuojant transporto eismą miesto centrinėje dalyje (Vilniaus senamiesčio pavyzdžiu)“.

Projektą įgyvendina: „Xwhy / Supratimo agentūra“ ir „Gaučė ir Ko“, dėl papildomos informacijos kreiptis į Žemartas Budrys, tel. 8672 89425, [email protected]