Gatvės muzikos diena šeštadienį: darniai judančio choro pasirodymai stotelėse

Po metų pertraukos į miestų gatves ir skverus grįžta muzika – penkioliktoji Gatvės muzikos diena (GMD) jau šį šeštadienį. Iš gegužės trečiojo šeštadienio į liepą jau antrus metus iš eilės perkeliama šventė sudrebins net 27 Lietuvos miestus.

Jubiliejinės 15-osios Gatvės muzikos dienos tema – „Gimė garsas“. Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, šie metai Gatvės muzikos dienai itin svarbūs. „Būtent prieš 14-ką metų Vilniuje gimė pirmieji gatvės muzikos garsai, kurie liepą nuskambės 15-tą kartą visoje Lietuvoje. Šventė jau tapo svarbia ir laukiama Lietuvos muzikos tradicija. Norime garsiai paminėti tą muzikos užgimimą ir toliau auginti jaunąsias muzikantų kartas, kuriems ši šventė neretai – pirmas žingsnis profesionalios karjeros link“, – sako V. Mamontovaitė.

Kaip ir kiekvienais metais, Gatvės muzikos diena Vilniuje startuos 12 valandą. Visus pasirodymus ir žemėlapį galima rasti GMD svetainėje arba #walk15 programėlėje, kurios kūrėja Vlada Musvydaitė džiaugiasi nauja kultūrinio ir aktyvaus laisvalaikio derinimo galimybe. „Puoselėdami vaikščiojimo kultūrą, siekiame puoselėti ir kultūrinius atradimus, naujų vietų bei potyrių pažinimą. Dėl šios priežasties džiaugiamės, jog mobilioji programėlė „#walk15“ tapo platforma, leidžianti vartotojams patogiai ir lengvai atrasti visus „Gatvės muzikos dienos“ pasirodymus savajame mieste, taip suteikiant galimybę ne tik pasisemti naujų įspūdžių bei puikių emocijų, bet ir turiningai pasivaikščioti.“ – sako V. Musvydaitė.

Iš Vilniaus Gatvės muzikos dienos žemėlapio niekur nedingo daugelio pamėgta barų „BIX“ ir „šPUNKa“ organizuojama programa, Naktinio Vilniaus Avilio atlikėjų sąstatas, Vienišo Vilko Klubo nariai. Programoje atsirado ir naujos vietos atsiveriančios gatvės muzikantams: Paupio rajonas ir Markučių aikštelė.

Muzika skambės ir sostinės transporto stotelėse

Renginio dieną skambės ne tik sostinės gatvės, bet ir viešojo transporto stotelės. Prie šventės Vilniuje jau penktą kartą jungiasi JUDU komanda – „Susisiekimo paslaugos“, kurių bičiuliai choras „ARTyn“ vilniečius ir miesto svečius, po Vilnių judančius autobusais, troleibusais, dviračiais, paspirtukais, pėsčiomis stebins netikėtais pasirodymais.

„Atlikėjai viešojo transporto stotelėse dovanos ne tik dainų garsus, bet ir muziką, kuri kuriama naudojant įvairius kūno judesius. Choristai judės darniais ratais – dviračiais, o garsai, judėjimas mieste ir kūno perkusija susilies į visumą. Kviečiame kiekvieną tapti jos dalimi ir judėti drauge“, – pasakoja „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Dainuojančius ir darniais ratais judančius choristus sutiksite liepos 17 d., nuo 12 iki 15 val. įvairiose Vilniaus centre esančiose viešojo transporto stotelėse: Rinktinės, Karaliaus Mindaugo tilto, Arkikatedros, Vinco Kudirkos aikštės, Juozo Tumo-Vaižganto, Verslo trikampio.

Renginys: https://www.facebook.com/events/502588550808075

Caffeine kavinėse speciali šventinė kava
Šventės metu nepraleiskite progos paragauti specialiai Gatvės muzikos dienos penkioliktajam jubiliejui sukurtos „Street Music Lover’s Cappuccino” kavos, kurią galite rasti visose Lietuvos Caffeine kavinėse. Būdami kavinėse nuskenuokite GMD plakatuose esantį QR kodą ir parsisiųskite interaktyvų #walk15 Gatvės muzikos dienos žemėlapį į savo telefoną.

LRT Opus transliuos specialias laidas
LRT OPUS kvies susitikti K. Sirvydo skvere – „Prancūzparkyje“. Čia klausytojų laukia specialios laidos:

19 val. „Mikstūra“. Laidos svečias Palmės Žiedas tiesioginio eterio metu perkūrinės
Gabrielės Vilkickytės kūrinį, taip pat laidos autoriai Gytis Judys ir Ignas Klėjus žada daug
pokalbių apie muziką ir jos kūrybos procesus.
21 val. „LRT OPUS KLUBAS“. Laidos autorius Tomas Lukaševičius pasirūpins saulės palydos
ceremonija pasineriant į laužytų ritmų selekciją, kuri nuteiks ilgoms naktims. Tiesioginę
transliaciją bus galima girdėti per LRT OPUS bei stebėti portale LRT.lt

Muzika grįžta į Adomo Mickevičiaus biblioteką
Adomo Mickevičiaus biblioteka vėl jungiasi prie Gatvės muzikos dienos su spalvinga ir įdomia programa. Bibliotekos kiemelis suskambės nuo 14.00 val. Koncertą pradės grupė Tomorrow Inshallah, kurios nariai Rūta Jančiukaitė (vokalas, gitara) ir Nerijus Laukaitis (ritmai, trombonas, klavišiniai instrumentai) gyvai atliks reggae/dub/stepper stilių muziką, įkvėptą kelionių oranžiniu autobusiuku.

Toliau, gros senų laikų muziką mėgstanti grupė „Midnight Special“, kurios nariai Andrius (akustinė gitara, vokalas), Gražina (smuikas, vokalas), Julius (akustinis bosas, vokalas) ir Lukas (mandolina, vokalas) klausytojams pagros „bluegrass“ žanro muziką – dainas, pasakojančias apie žmonių gyvenimus. Gatvės muzikos dieną bibliotekos kiemelyje funk, rap, pop, disco ar jazz žanrų garsais pabaigs grupė „Celsijus“ ir jos nariai Marija Vasiliauskaitė (vokalas), Dominykas Kerpė (klavišiniai), Ignas Čeponis (gitara), Jokūbas Taločka (bosas), Dominykas Puzinas (būgnai, vokalas).

Drum2gether – Katedros aikštėje
Vilniaus Gatvės muzikos diena neapseis be labai svarbios, jau tradicija tapusios, “Drum2gether” būgnų improvizacijos. GMD vainikuojanti griausminga masinė būgnų improvizacija 20.00 valandą Katedros aikštėje sujungs muzikantus ir žiūrovus į vieną audringą ritmo šėlsmą.

Gatvės muzikos diena skambės visoje Lietuvoje
Renginių vyks ne tik Vilniuje, GMD bus švenčiama dar keliolikoje Lietuvos miestų: Akmenės rajone, Alytuje, Biržuose, Druskininkuose, Elektrėnuose, Gargžduose, Jonavoje, Jurbarke, Kaune, Klaipėdoje, Kupiškyje, Marijampolėje, Obeliuose, Pagėgiuose, Panevėžyje, Prienuose, Radviliškyje, Rietave, Šeduvoje, Šiauliuose, Šilalėje, Šilutėje, Širvintose, Tauragėje, Telšiuose, Varniuose, Vievyje, Vilkaviškyje, Vilkijoje, Visagine. Kiekviename mieste numatomos skirtingos programos, jas galima rasti GMD interneto svetainėje.

Andrius Mamontovas džiaugiasi tebevykstančia švente
Iniciatyvos autorius Andrius Mamontovas džiaugiasi tebegyvuojančia Gatvės muzikos diena ir kviečia užpildyti muzika miestų gatves dar kartą. „Jau keturiolika metų, kaip visų entuziastingai dalyvaujančių dėka gyvuoja Gatvės muzikos diena, kuri šiemet vyks jau penkioliktą kartą. Sunku tuo patikėti. Ačiū visiems, kurie prisidedate prie šios šventės“, – sako A. Mamontovas.

Gatvės muzikos diena prasidėjo 2007 metais Andriaus Mamontovo iniciatyva, kuomet jis savo draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo tada ši diena tapo ne tik reikšminga tradicija Lietuvoje, bet išsiplėtė ir į kitas šalis. Per pastaruosius 15 metų Gatvės muzikos dieną savarankiškai suorganizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija bei Airija