Vilniaus šilumos tinklai atsisako dalies biuro, skatinant darnų judėjimą – darbo zonos pasklis po visą miestą

Pandemija neišvengiamai pakeitė darbuotojų įpročius, o apklausos rodo, kad nuolatinė darbo vieta biure tampa vis mažiau reikalinga. Reaguodami į situaciją ir prisidėdami prie darnaus judėjimo mieste, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atsisako dalies biuro patalpų ir kuria arčiau darbuotojų namų išsidėsčiusias modernias darbo zonas.

Mažesnis užimtumas ir bendro naudojimo darbo vietos

VŠT darbuotojų apklausos duomenimis, didžioji dalis ateityje planuoja biure dirbti tik 1-2 darbo dienas per savaitę.
„Matome, kad „popandeminio“ biuro užimtumas neturėtų siekti 50 %. Tai puiki galimybė ir toliau personalo valdyme diegti inovacijas, todėl atsisakome 30 % darbo vietų esamame biure. Jas keičiame moderniomis bendro naudojimo darbo zonomis, kurios išsidėstys skirtingose miesto vietose. Šis pokytis palies nuo 150 iki 200 mūsų įmonės darbuotojų“, – sako VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

VŠT ir toliau lieka prie neriboto nuotolinio darbo galimybės. Ji taikoma tiems darbuotojams, kurių darbo specifika nereikalauja dirbti konkrečioje fizinėje darbo vietoje ir gali savo funkcijas atlikti nuotoliu. Tačiau inicijuotas biuro transformacijos projektas darbuotojams sudarys sąlygas ne tik dirbti iš namų, bet ir šalia namų.
Darbo zonos lokaciją bei konkrečią darbo vietą darbuotojai galės pasirinkti ir patogiai rezervuoti išmaniąja programėle. Joje matysis laisvos darbo vietos, darbo zonos specifika (ar tai „Laisvalaikio“, „Tylos“ zona, o gal „Bendradarbiavimo“ ar „Susirinkimų“ erdvė).

Nuo kovo mėnesio VŠT darbuotojams siūlo ir „darbostogas“. Darbuotojai iki pusės metų gali dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje veikia saugus interneto ryšys ir yra galimybė dirbti Lietuvos laiku. Anot bendrovės personalo verslo partnerės Ievos Tamulynaitės, šia galimybe jau pasinaudojo 3 % VŠT darbuotojų, o tai dar labiau sumažina poreikį turėti asmeninę darbo zoną biure.

Skatins darnų judėjimą mieste ir taupys laiką

Viena pagrindinių biuro transformacijos idėjų – darbo vietą priartinti prie namų. Tai reiškia, kad pasiekti darbo vietą bus patogiau, greičiau, o svarbiausia – darniau. Daugeliui darbas taps lengvai pasiekiamas pėsčiomis, viešuoju transportu, dviračiu ar tiesiog paspirtuku.

„Aplinkos tausojimas mums svarbus ne tik įmonės veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime – kartu geriname savo įpročius, keičiame kasdienybę pagal naujas tendencijas. Šis projektas ne tik skatins bendradarbiavimą tarp skirtingų skyrių kolegų, bet ir taupys mūsų laiką bei išteklius – nestovėsime kamščiuose, nedidinsime spūsčių sostinėje ir dirbsime arčiau namų. Anksčiau turėjome vieną darbo vietą, dabar galėsime rinktis iš keturių darbo zonų – esame lankstūs ir nuolat ieškome būdų, kaip didinti efektyvumą“, – sako VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Planuojama, kad nuo 2022 m. įmonė kompensuos viešojo transporto bilietus visiems darbuotojams, kurie kelionei į darbą rinksis viešąjį transportą.

Apie VŠT

AB Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausia Lietuvoje centrinės šilumos tiekėja. Įmonė gamina šilumos ir elektros energiją bei teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas daugiau kaip 220 tūkst. sostinės namų ūkių bei organizacijų. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų – apie 50 įvairių profesijų specialistų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje