Kvietimas: kaip galite prisidėti prie darnaus judumo vystymo

Siekiant mažinti neigiamą automobilizacijos poveikį ir skatinti darnaus judumo integraciją sostinėje, Vilniaus miesto savivaldybė taiko gatvių humanizavimo metodą. Tai metodas, kai įvairiais saugumo ir urbanistiniais sprendiniais yra siekiama nuraminti eismą, sukuriant papildomas poilsio ir laisvalaikio vietas, pagerinant estetinį erdvės įvaizdį bei įveiklinant ją, kaip visoms visuomenės grupėms prieinamą viešąją erdvę.

Konsultacijų įmonė „Civitta“, miesto strategijų bei kraštovaizdžio formuotojas MB „BAULAND“ dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos organizuojamame projekte, kurio tikslas yra atrasti inovatyvius būdus mažinti eismo intensyvumą bei aplinkos taršą Vilniaus Senamiestyje. Siekiant ištestuoti projekto metu kuriamą darnaus judumo stebėsenos ir priemonių planavimo bei visuomenės įtraukimo įrankį „Urbility“, projekto rengėjai organizuoja renginį „Nuspalvink Vilniaus gatvę naujomis spalvomis“.

Renginio metu miesto gyventojai ir praeiviai galės prisidėti prie viešųjų erdvių gerinimo ir vienai dienai tapti kraštovaizdžio architektais ir siūlyti savo idėjas, kaip galėtume ateityje įgyvendinti bendrojo naudojimo erdvę (angl. shared space) koncepciją Vilniaus gatvėje . Urbanisto ar architekto išsilavinimas nebūtinas – svarbiausia nepamiršti atsinešti šiek tiek fantazijos, kurios reikės naudojantis interaktyvia kraštovaizdžio kūrimo programėle.
Laukiame Jūsų jau šį penktadienį 15 val., Vilniaus gatvėje, kavinėje „Mirage“, šalia Sveikatos apsaugos ministerijos!
Daugiau informacijos rasite „Facebook“ renginio puslapyje: https://www.facebook.com/events/906081986644815