Kovidinėse lovose Vilniuje – 90 proc. neskiepytų pacientų

Sostinėje prastėjant koronaviruso situacijai, nuo ketvirtadienio Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (Antakalnio g. 124) COVID-19 lovų skaičius didinamas iki 60. Didžiausia dalis  – net 90 proc. – skyriaus pacientų nepasiskiepiję. Pagerinti ligoninių situaciją galėtų spartesnis gyventojų skiepijimasis, todėl į punktus Vilniuje šiomis dienomis bus pristatyta net 12 tūkst. „Jannsen“ (gamintojo „Johnson & Johnson“) vakcinų, kurios užtenka vienos dozės.

Nuo rugpjūčio 4 d. savo „Jannsen“ vakciną jau galima gauti ne tik skiepobusuose, bet ir LITEXPO vakcinacijos centre. Pasiskiepyti galima tiek iš anksto užsiregistravus, tiek be registracijos, užtenka su savimi turėti asmens dokumentą.

Kur pasiskiepyti Vilniuje

Lukiškių aikštėje esančiame punkte nuo COVID-19 skiepijama I–VI nuo 10 val. iki 20 val., o sekmadienį – nuo 10 val. iki 15 val.

Lukiškių a. vakcinacijos punkte šią savaitę skiepijama:

  • rugpjūčio 2–8 d.  – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Moderna“ vakcinos.

„Litexpo“ vakcinacijos centre šią savaitę skiepijama:

  • „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“)  – rugpjūčio 2–7 d. planuojama paskiepyti 8000 asmenų, iš kurių 4000 asmenų bus revakcinuoti, o sutrumpinti revakcinacijos laiką arba gauti pirminę dozę galės 4000 gyventojų;
  • „Moderna“ – rugpjūčio 2–7 d., planuojama paskiepyti 2500 asmenų, iš kurių 320 bus revakcinuojami, o 2180 gaus pirmąją dozę;
  • „Pfizer-BioNTech“ vakcinomis – rugpjūčio 2–6 d.  dienomis planuojama paskiepyti 8620 asmenų, iš kurių 2220 gaus jau antrą dozę, o 6400 – pirmąją;
  • „Jannsen“ vakcina –  nuo rugpjūčio 4 d. planuojama paskiepyti 7000 gyventojų.

Norintys pasirinkti konkretų laiką pirmam skiepui kviečiami registruotis čia – https://vakcina.vilnius.lt/

Sauliaus Žiūros nuotr.

Gyventojai be registracijos į „Litexpo“ šią savaitę savaitę gali atvykti nuo pirmadienio iki penktadienio 10-18 val. bei šeštadienį  10-13 val. Be registracijos bus galima pasiskiepyti šiomis vakcinomis:

  • rugpjūčio 2-6 d. „Pfizer-BioNTech“, „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Moderna“ vakcinos;
  • rugpjūčio 7 d. (šeštadienį) –  „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Moderna“ vakcinos;
  • nuo rugpjūčio 4 d. – „Jannsen“ (gamintojas „Johnson & Johnson“).

Vilniuje siūlomas dar vienas patogus būdas pasiskiepyti nuo COVID-19: nuo praėjusio šeštadienio V. Gerulaičio g. 1, kur daugiau nei metus buvo atliekami testai dėl koronaviruso, galima pasiskiepyti neišlipus iš automobilio. Visi norintys laukiami darbo dienomis nuo 15 iki 20 val. ir savaitgaliais nuo 9 iki 14 val. Nuo skiepijimo pradžios šiame punkte paskiepyta daugiau nei 200 gyventojų.

Nuo liepos 21 d. į sostinės gatves išvažiavę skiepobusai tapo viena populiariausių skiepijimo vietų mieste. Per pastarąsias dvi savaites juose paskiepyta apie 9 tūkst. gyventojų.

Pasitikrinkite, kada skiepobusas sustos netoli jūsų namų ar darbo – https://vakcina.vilnius.lt/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt