Priminimas vilniečiams: būtina susimokėti mišrių komunalinių atliekų rinkliavą

Vilniaus atliekų sistemos administratorius (SĮ VASA) informuoja gyventojus, kad birželio 30 d. pasibaigė antrasis 2021 metų ketvirtis, ir ragina miestiečius, dar nesusimokėjusius mišrių komunalinių atliekų rinkliavos, skubėti tai padaryti. Įmonė kviečia vilniečius būti atsakingais, kad švarą ir tvarką mieste būtų galima užtikrinti sklandžiai.

Priminimai vėluojantiems

Suprantama, kad mokant ketvirčiais, o ypač – kartą per metus, privalomi mokesčiai gali pasimiršti. Todėl SĮ VASA darbuotojai šiuo metu vilniečiams siunčia priminimus apie vėlavimą sumokėti rinkliavą. Planuojama iš viso išsiųsti keliasdešimt tūkstančių elektroninių ir popierinių pranešimų.

Per pastarąjį ketvirtį galėjo pasikeisti nekilnojamojo turto savininkai, jų kontaktai. Tad SĮ VASA ragina sostinės gyventojus atnaujinti savo kontaktus ir pranešti, jei jie nesulaukė mokėjimo pranešimų už atliekų tvarkymą. Tai padaryti galima el. paštu [email protected], tel. 19118 arba 8 650 04 949.

Nesusimokėjus laukia skolų išieškojimas

SĮ VASA siekia daugelį mokestinių problemų su klientais išspręsti savarankiškai, tačiau nesulaukus apmokėjimo turi teisę kreiptis pagalbos į skolų išieškojimo įmones, kurios padeda rasti tinkamiausią abiem šalims atsiskaitymo būdą, siekiant išvengti teisminio skolų išieškojimo. Jeigu pasinaudojus ikiteisminėmis galimybėmis, vis tiek liks įsiskolinusių klientų, skolų išieškojimo procesas persikels į teismą.

„Labai tikimės, kad sostinės gyventojai sureaguos į jiems išsiųstus priminimus ir mums neprireiks vykdyti priverstinio skolų išieškojimo proceso. Kad mūsų mieste būtų sveika ir jauku gyventi – yra ne tik mūsų įmonės prioritetas, bet ir kiekvieno vilniečio atsakomybė. Atliekų tvarkymo kultūra prasideda nuo kiekvieno gyventojo sąmoningumo, pilietiškumo ir atsakingo požiūrio į miesto švarą“, – sako SĮ VASA direktorė Justina Prunskienė.

Informacijos gavimo būdai

Popierinis pranešimas, siunčiamas į pašto dėžutę, vis dar išlieka populiariausiu informacijos gavimo būdu tarp SĮ VASA klientų. Vienas popieriaus lapas mūsų aplinkai ir gamtai kainuoja išties labai daug. Yra apskaičiuota, kad Europos gyventojas vidutiniškai sunaudoja apie 125 kg popieriaus per metus. SĮ VASA kviečia vilniečius kartu pamėginti sumažinti šį skaičių. Tai padaryti galima pasirinkus informaciją gauti elektroniniu paštu ir pranešus apie pasirinkimą anksčiau minėtais kontaktais.