„Vasaros kinas“ atsinaujinusiame Reformatų sode

„Kino pavasaris“ kartu su „Cgates“ pristato didelio pasisekimo ir tūkstančių žiūrovų sulaukusio renginių ciklo „Vasaros kinas“ trečiąjį sezoną. Netikėti kino seansai po atviru dangumi, pasiilgtas bendrumo jausmas ir ryškiausios festivalio „Kino pavasaris“ juostos.

Rugpjūčio 10 d. kviečiame į išskirtinį nemokamą seansą dar neatrastoje miesto vietoje – Reformatų sode. Ką tik atsinaujinęs skveras vienam vakarui taps lauko kino teatru ir parodys dvi festivalio „Kino pavasario“ žiūrovų pamiltas tikras istorijas AŠ ESU GRETA bei TAPYTOJA IR VAGIS.

„Vasaros kino“ seansus iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto partneris – Vilniaus kino biuras.

Programa

Rugpjūčio 10 d. (antradienis)

• 18.15 val. renginio pradžia
• 18.45 val. dokumentika apie garsiąją klimato krizės aktyvistę Gretą Thunberg AŠ ESU GRETA (rež. Nathan Grossman / 97 min. / N-7)
• 21.00 val. skandinavišką detektyvą primenanti tikra istorija TAPYTOJA IR VAGIS (rež. Benjamin Ree / 102 min. / N-13).
*Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Svarbi informacija

Norime paprašyti būti sąmoningais ir renginio metu nevaikščioti aptvertose vietose, saugoti augmeniją, išeinant erdvę palikti švarią, o taip pat prisiminti, kad būsime Evangelikų reformatų bendruomenei svarbioje vietoje, tad elkimės pagarbiai ir atsakingai.

Renginio erdvėje veiks gėrimų bei užkandžių baras. Nepamirškite pasirūpinti apsauga nuo saulės ir pledais, o nuo kitų pledų ir žmonių prašysime laikytis saugaus vieno metro atstumo.

Esant blogam orui, renginys bus perkeltas į kitą dieną. Apie pasikeitimus, jei tokių bus, pranešime savo feisbuko paskyroje, kviečiame sekti naujienas https://www.facebook.com/kinopavasaris.lt.

Dėl ribotų automobilių stovėjimo vietų miesto centre, į seansus rekomenduojame atvykti pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku, taksi ar viešuoju transportu.

Apie filmą AŠ ESU GRETA

2018-ųjų rugpjūtį penkiolikmetė mokinė iš Švedijos Greta Thunberg, užuot ėjusi į pamokas, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?“ Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią.

Plačiau https://kinopavasaris.lt/lt/filmai/7606-as-esu-greta

Apie filmą TAPYTOJA IR VAGIS

Kodėl vagiami meno kūriniai? Dėl pinigų ar nuoširdžios meilės menui? Trokšdama gauti atsakymą, kodėl buvo pavogti du jos paveikslai, čekų dailininkė randa ir susidraugauja su jų vagimi. Pakvietus jį pozuoti portretui, tarp judviejų užsimezga neįtikėtina draugystė ir nepertraukiamas ryšys, šias dvi vienišas sielas sujungsiantis amžiams. Prieš pradėdamas ilgiau nei trejus metus trukusį filmavimą, režisierius negalėjo įsivaizduoti, kad istorija pasisuks taip, kaip matome ekrane. Žiūrint filmą sunku patikėti, kad tai dokumentika.

Plačiau https://kinopavasaris.lt/lt/filmai/7551-tapytoja-ir-vagis