Popamokines veiklas Vilniaus moksleiviai galės lankyti pigiau

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Naujų mokslo metų proga sostinės moksleiviams Vilniaus savivaldybė sudarys dar daugiau galimybių užsiimti neformaliojo švietimo veiklomis. Nuo spalio 1 d. būrelio lankymo kaina mažinama iki 15 eurų per mėnesį.

Netrukus prasidėsiančiais mokslo metais vaikams bus siūloma rinktis iš daugiau nei 450 sporto, muzikos, meno, technologijų bei kitų programų, kurias rengia per 250 įstaigų ir laisvųjų mokytojų Vilniaus mieste. Visas akredituotų veiklų ir organizatorių sąrašas skelbiamas interneto svetainėje neformalusugdymas.lt.

„Norime, kad kuo daugiau sostinės moksleivių ugdytų savo talentus, kritinį mąstymą, kūrybiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, o jų tėvams mažėtų finansinė našta ir jie patys skatintų vaikus save išbandyti naujose srityse. Tikimės, kad būrelių kainos mažėjimas leis dar didesniam vaikų kiekiui mėgautis popamokinėmis veiklomis. Skatiname tėvelius savo atžalas į būrelius registruoti jau dabar išreiškiant savo poreikius bei konsultuotis su tiekėjais ir mūsų skyriaus darbuotojais“, – sako Gita Kondrotaitė, Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo skyriaus vedėja.

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių turintiems vaikams Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos sprendimu nuo šių mokslo metų padidintas iki 30 Eurų per mėnesį. Taip stengiamasi paskatinti kuo daugiau ypatingus poreikius turinčių vaikų įtraukti į neformalųjį ugdymą, o tėvams bei teikėjams aktyviau integruoti juos į vietos bendruomenę, ugdyti jų fizinį aktyvumą, kūrybiškumą bei kitas socialines ir emocines kompetencijas.

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelį gali gauti 1–12 klasių moksleiviai vienai veiklai Vilniaus mieste. Neformaliojo švietimo veiklų finansavimas prasidės nuo 2021 m. spalio 1 dienos. Pageidaujant jį gauti, jau dabar galima kreiptis į vieną iš įstaigų ar laisvųjų mokytojų.