Vilnių sudrebins energetikos savaitgalis „Mechanizmai“: kviečia apsilankyti ten, kur įprastai nepateksite

Vilniaus miesto savivaldybė rugsėjo 11-12 d. gyventojus pakvies į energetikos savaitgalį „Mechanizmai“. Per dvi dienas Vilniaus mieste veikiančios įmonės – „Vilniaus vandenys“, Vilniaus šilumos tinklai, „Grinda“, „SoliTek“, Energetikos ir technikos muziejus bei Geležinkelių muziejus – vilniečiams ir miesto svečiams atvers pačius įdomiausius energetikos objektus. Daugelis jų – elektrinės, vandenvietės, valyklos bei gamybos linijos – itin saugomi ir tik labai retais atvejais atveriami lankytojams, todėl organizatoriai ragina sekti naujienas ir nepraleisti registracijos.

„Energetika tuo pačiu metu yra ir labai arti, ir labai toli nuo žmonių. Viena vertus, mes visi naudojame čiaupo vandenį, visi šildome savo namus, važinėjamės traukiniais, naudojamės gatvėmis, po kuriomis yra išsiraizgę lietaus nuotekų tinklai. Iš kitos pusės, tik nedidelė dalis žmonių supranta kaip miestas aprūpina juos viskuo, kas šiandieniniu įsivaizdavimu yra tiesiog būtina kiekvieno iš mūsų gyvenimuose. Norėdami šį skirtumą sumažinti ir paskatinti žmones labiau domėtis tuo, kas vyksta mieste, galų gale, sugriauti metų metus šį sektorių persekiojančius mitus, nusprendėme žmones supažindinti su nematomu Vilniumi“, – apie renginio idėją pasakoja Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.


Energetikos savaitgalio lankytojus rugsėjo 11 d. sostinė supažindins su miesto pažabota vandens stichija, atsinaujinančios energetikos paslaptimis ir mūsų geležinkeliais. Tris skirtingas ekskursijas – po Antavilių vandenvietę, aplinkui Bernardinų sodą susitelkusius vandentvarkos objektus ir Vilniaus nuotekų valyklą – paruoš „Vilniaus vandenų darbuotojai“. Miestiečiams gerai pažįstamos įmonės „Grinda“ darbuotojai pakvies į Karoliniškių lietaus nuotekų valymo valyklą, saugančią miestą nuo potvynių, o mūsų upes – nuo teršalų. Tuo tarpu, didžiausia saulės modulių gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ atvers gamyklos duris, o Geležinkelių muziejaus gidai, kartu su lankytojais stebėdami stotyje vykstančius procesus, papasakos apie geležinkelių praeitį, dabartį ir ateities planus.


Rugsėjo 12 d. leisimės į maršrutą po centrinę sostinės dalį, kur profesionalus gidas pademonstruos kaip Vilnių keitė skirtingais laikotarpiais atsiradusios inovacijos. Kiek vėliau lankysimės pirmojoje viešoje miesto elektrinėje, kur šiuo metu veikia Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija.

O Vilniaus termofikacinė elektrinė, kuri kiekvieną dieną rūpinasi, jog vilniečiai turėtų karšto vandens ir nesušaltų namuose bei gamina žaliąją elektros energiją, lankytojų lauks abi dienas ir su pačių darbuotojų taip pramintu „monstru“ supažindins net 12 lankytojų grupių.


Saugodama miestui strategiškai svarbių objektų darbuotojus, Vilniaus miesto savivaldybė į ekskursijas kvies iš anksto užsiregistravusius svečius, turinčius Galimybių pasą. Registracijos pradžia – rugsėjo 6 d., puslapyje neakivaizdinisvilnius.lt. Iki tol industrinio turizmo gerbėjai su idėjomis, ką aplankyti sostinėje, gali susipažinti čia: https://savaitgalisvilniuje.lt/energetikos-savaitgalis/

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt