Vilnius investuoja į švietimo lyderystę – dar 23 įstaigų vadovai studijuos ISM

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Stiprindama sostinės švietimo įstaigų vadybinę grandį, Vilniaus savivaldybė atrinko ir pakvietė studijuoti ISM magistrantūroje – programoje „Švietimo lyderystė“ – keliasdešimt  švietimo profesionalų. Esami ir būsimi mokyklų bei darželių vadovai nuo rugsėjo stiprins savo vadybines ir lyderystės kompetencijas, kad praktikoje įgyvendintų pokyčius, kurių taip reikia sostinės ugdymo įstaigoms. Savivaldybė apmokės didžiąją dalį studijų išlaidų.

„Prieš 6 metus švietimo bendruomenėse buvo kalbama apie sporto salėje varvančius stogus, senus langus, šiek tiek apie mokymo programas, bet ne apie lyderystės poreikį mokyklose. Šiandien aišku viena – ateityje neabejotinai reikės drąsiai ir atsakingai sprendimus priimančių laisvų asmenybių. O tam neužtenka tik gerų mokymo programų. Reikia mokytojų, vadovų, kurie yra pagarbos, įkvėpimo ir lyderystės pavyzdžiai visam kolektyvui. Noriu palinkėti, kad taikytumėte naujus dalykus neatidėliodami – mokykitės ir neškite proveržį į Vilniaus mokyklas“, – kvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Į sostinės švietimo įstaigas norima pritraukti geriausius ir kompetentingiausius savo srities lyderius bei užtikrinti jau dirbančių vadovų profesinį augimą. Tačiau pokyčiams reikia ne tik asmenybių, bet ir įgūdžių – „Švietimo lyderystės“ magistrantūros studijos yra vienas iš būdų siekti švietimo pažangos.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Studijomis siekiama sukurti aktyvią švietimo lyderių bendruomenę, besidalijančią profesine patirtimi besidalijančių ir sprendžiančią aktualias Vilniaus miesto švietimo problemas.

„Gera mokykla prasideda nuo gero mokyklos vadovo. Džiugu, kad tiek daug žmonių šiemet sieks stiprinti savo kompetencijas, o dalis jų vėliau papildys ir naujų Vilniaus mokyklų vadovų gretas. Šios programos kuriama vadovų bendruomenė yra neįkainojamas įrankis ateičiai, kad pabaigę programą nauji vadovai turėtų galimybę toliau tobulėti kartu su savo kolegomis“, – sako Vilniaus švietimo pažangos centro vadovė Unė Kaunaitė.

Pusantrų metų truksiančias ISM „Švietimo lyderystės“ magistrantūros studijas esamiems ir būsimiems švietimo įstaigų vadovams Vilniaus miesto savivaldybė finansuos 80 proc.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

9 iš atrinktų 23 kandidatų dirba ikimokyklinio ugdymo įstaigose, 13 – bendrojo ugdymo įstaigose, 2 – neformaliojo ugdymo įstaigose. 11 iš jų yra direktoriai arba direktorių pavaduotojai, kiti šiuo metu dirba mokytojais ar švietimo pagalbos specialistais. Programos dalyviai įsipareigoja po studijų ne mažiau nei trejus metus tęsti darbą švietimo sistemoje Vilniaus mieste.

Praėjusiais metais Vilniaus miesto savivaldybė studijuoti toje pačioje programoje pakvietė 40 švietimo darbuotojų.