Svarbi informacija
„Apsaugok mane“: patys vaikai įvardino, kas jiems yra saugumas – atsakymai kelia šypseną
Kiekvienas rugsėjis – intensyvaus eismo, spūsčių, išsiblaškymo ir lengvo chaoso miestų gatvėse laikas. Grįžimas į mokyklas kasmet atneša ir nelaimių keliuose, kuriuose nukenčia vaikai. Kasmet orientuodamasis į šią problemą, „Lietuvos draudimas“ inicijuoja socialinės atsakomybės akciją „Apsaugok mane“ ir jos metu visiems šalies moksleiviams dovanoja draudimus nuo nelaimingų atsitikimų visam rugsėjo mėnesiui, o šiemet, bendradarbiaudamas su vaikų vasaros stovyklomis, iniciavo ir pokalbius apie saugumą, kurių rezultatas ragina kiekvieną prisidėti prie saugesnio vaikų rytojaus.
Pamatykite atsakymų rezultatus linksmame video klipe: https://youtu.be/qCX-CczS_y4
„Apsaugok mane“ socialinė akcija tradicinė ir organizuojama jau 22-ejus metus. Prie „Lietuvos draudimo“ iniciatyvos kasmet prisideda miestų savivaldybės, šalies policija. Skaičiuojama, kad iš viso šiemet draudimo apsauga galios daugiau nei 320 tūkstančiams moksleivių, kurie nuo rugsėjo 1 iki 30 dienos visoje šalyje ištisą parą bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje tiek keliaujant pėsčioms, tiek dviračiu ir paspirtuku.
Saugumas – ne tik taisyklės kelyje, bet ir namuose auginamos jūrų kiaulytės
Šiemet socialinė akcija „Apsaugok mane“ įgavo naujų spalvų, nes, kitaip nei iki šiol, su vaikais buvo bendradarbiaujama jau vasaros metu, o pokalbiai apie saugumą palietė ne tik saugų eismą, bet ir kasdienius vaikų poreikius.
„Jaustis saugiai yra vienas iš pagrindinių žmogaus poreikių, kurį rūpesčiu, dėmesiu ir atidumu galime dovanoti vieni kitiems. Mes, „Lietuvos draudimas“, prie vaikų saugumo prisidedame atkreipdami suaugusių eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą, o patiems pažeidžiamiausiems – Lietuvos moksleiviams – kasmet dovanojame nemokamus draudimus nuo nelaimingų nutikimų kelyje. Ir taip jau 22-ejus metus.
Šiemet siekėme į vaikų saugumą pažiūrėti dar plačiau ir pakviesti visuomenę atrasti, kuo kiekvienas kasdien galime prisidėti. Tikime, kad pačių vaikų lūpomis išsakyti žodžiai – galingiausias kvietimas atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno vaiko saugumą“, – apie akcijos idėją pasakoja „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.
Svarbiausia – edukacija ir prevencija
Vieni iš socialinės akcijos partnerių, Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad jau ruošiasi ir galvoja apie rugsėjį į mokyklas grįžtančius moksleivius.
„Kaip kasmet, rugsėjo pirmosiomis savaitėmis ir tamsiuoju metų laiku prie ugdymo įstaigų vaikus pasitiks savivaldybės darbuotojai, dalindami Vilniaus atšvaitus, ypač daug dėmesio skirsime nuo centro nutolusioms teritorijoms – Naujajai Vilniai, Grigiškėms, Salininkams, primindami moksleiviams apie Kelių eismo taisykles, o atlydėjusiems tėveliams – apie įrengtas trumpiems sustojimams skirtas „Tėvelių stoteles“ („Kiss and Ride“)“, kurios piko metu padeda sutaupyti laiko, nesudaro papildomų spūsčių šalia mokymo įstaigų, o vaikai gali saugiai pasiekti pamokas ar būrelius“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorė Lina Koriznienė.
Anot Kelių policijos valdybos viršininko Dainiaus Šalomsko, artėjant naujiems mokslo metams, visiems vairuotojams bei pėstiesiems privalu būti atidiems ir dėmesingiems kelyje
„Rudens sezono metu, kai pailgėja tamsusis paros metas, suprastėja eismo sąlygos ir matomumas, tampa sunkiau pastebėti pėsčiuosius vaikus, ypač apsirengusius tamsiai ar einančius be atšvaito. Taip pat – bandančius trumpinti kelią į mokyklą ir einančius per gatvę draudžiamoje, dažnai neapšviestoje, vietoje. Atidžiai ir apgalvotai kelyje turėtų elgtis visi eismo dalyviai. Tėveliai, kartu su pradedančiais eiti į mokyklą vaikais, turėtų surasti saugiausią kelią iki mokyklos ir atgal į namus.
Be to, komandoje turime specialistę edukacijos klausimu, jau 14 metų gyvuoja Saugaus eismo klasė, kuria susidomėjimas yra išties didelis – pamokėlių metu kalbama, kaip atpažinti pavojų kelyje ir jo išvengti. Užsiregistruoti į valandos trukmės pamokas gali visi norintieji“, – pasakoja Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, vien pėsčiomis keliaujančių sužeistų vaikų skaičius 2000-aisias metais siekė 634, o 2021 metais per aštuonis mėnesiu fiksuoti 73 sužeidimai, 2020 metais per visus metus kelyje buvo sužeisti 132 pėsčiomis keliaujantys vaikai.
Išmokos per mėnesį siekia ir 11 tūkst. eurų sumą
„Lietuvos draudimo“ duomenimis, per 22-ejus socialinės akcijos metus matomas ženklus sumažėjimas nelaimingų nutikimų, o prie gerėjančių skaičių savo indėliu prisideda ir „Apsaugok mane“ akcija. Visgi nelaimingų nutikimų žalų skaičiai vis dar išties dideli.
„Vien žvelgiant į pastaruosius dešimt metų, į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi daugiau nei 100 būtent rugsėjo mėnesį eismo įvykiuose nukentėjusių moksleivių tėvų, kuriems pagal nemokamą draudimą atlyginta žala siekia beveik 55 tūkst. eurų. Vien pernai metais buvo išmokėta beveik 11 tūkst. eurų suma rugsėjo mėnesį, kai nukentėjusių vaikų tėvai pasinaudojo „Apsaugok mane“ nemokamu draudimu“, – situaciją komentuoja Aurelija Kazlauskienė.
„Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, apie tai reikia pranešti trumpuoju numeriu 1828 arba per bendrovės tinklalapį www.ld.lt ir nukentėjusiajam bus išmokėta priklausanti kompensacija. Visos „Apsaugok mane“ akcijos sąlygos skelbiamos čia.
Taip pat skaitykite:
Vilniaus rūsiuose – daugiau nei 2 tūkst. potencialių priedangų: atliekami vertinimai, teikiamos rekomendacijos
Vilniaus miesto savivaldybė identifikavo daugiau nei 2 tūkstančius rūsių, cokolinių aukštų, požeminių garažų ir kitų statinių, kurie galėtų tapti priedangomis. Iki metų galo planuojama įvertinti visas potencialias patalpas ir pateikti rekomendacijas, ką jose reikėtų... ❯❯❯
2024-10-10
Siekiama, kad sostinės sienos būtų švaresnės – už nelegalius paišymus gresia iki 600 eurų baudos
Šiandien Vilniaus miesto savivaldybė turi aiškią ir pamatuotą viziją, kokia grafičių politika turėtų būti sostinėje – menininkai ir toliau yra skatinami, jiems teikiamos palankios sąlygos legaliai kurti meną ant sienų, o vandalizmui taikoma nulinė tolerancija. Nuosekliai... ❯❯❯
2024-10-09
Vilniečiai saugumo klausimais galės konsultuotis telefonu – atidaroma speciali linija
Siekdama vilniečiams dar efektyviau teikti informaciją civilinės saugos klausimais, Vilniaus miesto savivaldybė sukūrė atskirą telefono liniją – 19101. Paskambinę nurodytu telefono numeriu, gyventojai galės užduoti jiems rūpimus klausimus, konsultacijos bus teikiamos savivaldybės... ❯❯❯
2024-10-04
„Vilniaus naktinis biuras“ pristato naktinio gyvenimo principus: Vilniaus naktys priklauso visiems
Naktinis Vilniaus gyvenimas yra kupinas kultūros, bendravimo ir pramogų, tačiau taip pat reikalaujantis atsakomybės. Remdamasis užsienio miestų patirtimis „Vilniaus naktinis biuras“ pristato naktinio gyvenimo principus ir kviečia kiekvieną kurti saugią bei pagarbią naktinę... ❯❯❯
2024-09-26
Sostinės mokyklose veiks vieningas reagavimo ir pagalbos algoritmas, susidūrus su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu ir platinimu
Eksperimentavimas psichoaktyviosiomis medžiagomis ar jų vartojimas tarp jaunų žmonių yra vienas didžiausių šių dienų iššūkių. Kadangi jaunuoliai didžiąją savo laiko dalį praleidžia mokykloje, jai tenka ypatingai svarbus vaidmuo reaguojant į įvairias situacijas ir tikslingai... ❯❯❯
2024-09-25
Vilniuje legalios sienos grafičiams piešti nepasiteisino – vandalizmo mastai nemažėjo
Vilniuje anksčiau sukurtos legalios sienos nepasiteisino – miestą bjaurojančių grafičių kiekis nemažėjo, taip pat nuolat sulaukta skundų iš gyventojų ir verslų. Šiais metais mieste pradėjus rekordinius valymo darbus ir imantis kitų prevencijos priemonių, nuspręsta atsisakyti... ❯❯❯
2024-09-23