„Vilnius Gdanske“

Gdańsk. XVI edycja festiwalu Wilno w Gdańsku.

Jau aštuonioliktą kartą rugsėjo 3–5 dienomis Gdanske vyks festivalis „Vilnius Gdanske“. Šurmuliuos lietuviška mugė, skambės vilniečių atliekama muzika, sklis Vilniaus krašto tautodailininkų raiška.

Bendrą istorinę patirtį turintys Vilnius ir Gdanskas glaudžiai bendradarbiauja nuo 1998 metų. Didelė dalis Gdansko gyventojų turi vilnietiškas šaknis. Pokarinis Gdanskas buvo atstatomas ir kuriamas iš Vilniaus kilusių vietos gyventojų. Vilniaus tradicijos, papročiai, vertybės iki šiol puoselėjami daugelyje Gdanske gyvenančių šeimų ir praturtina miesto kultūrinį paveldą. Nuo  2003-ųjų vykstantis festivalis „Vilnius Gdanske“, inicijuotas buvusio Gdansko mero Pawelo Adamowicziaus, kurio tėvai kilę iš Vilniaus.

Tradicinė amatų ir maisto mugė, tautodailės dirbtuvės, susitikimai ir diskusijos su rašytojais, parodos, spektakliai, muzikinių kolektyvų pasirodymai Gdanske vyks visą savaitgalį. Po dviejų savaičių, rugsėjo 17–18 dienomis, Gdanskas savo kūrybą ir pasiekimus pristatys renginyje „Gdanskas Vilniuje“.

Programa