Trijų sostinės seniūnijų gyventojai patys paskirstys aplinkos tvarkymui skirtą biudžetą

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniečiams suteikiama unikali galimybė patiems nuspręsti, kaip paskirstyti trijų seniūnijų – Rasų, Verkių, Justiniškių – aplinkos gerinimui skirtą biudžetą. Kiekvienas aktyvus vilnietis iki spalio 18-osios gali pasiūlyti idėją savo miestui, o vėliau pati seniūnijų bendruomenė balsuodama nuspręs, kurios iš jų verčiausios įgyvendinti per ateinančius metus.

Iki šiol seniūnijų programos įgyvendinimui skiriamas miesto biudžeto lėšas, sudarydami metų planus, planuoja seniūnai. Dalis bendruomenėms svarbių idėjų kartais likdavo neįgyvendintos. Tikimasi, kad projektas „Dalyvauk! Vilnius” leis gyventojams pasijusti savo aplinkos šeimininkais ir prisidėti prie savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo idėjų priėmimo, opiausių problemų sprendimų paieškos bei diskusijų.

„Net neabejoju, kad kiekvienas sostinės gyventojas turi savo viziją, kaip turėtų atrodyti mūsų visų mylimas Vilnius ir ko jam dar trūksta. Projektas „Dalyvauk! Vilnius” yra puiki proga pasiūlyti idėjų, kurios leistų dar labiau pagerinti mus supančią aplinką ir dar labiau pagerintų gyvenimo kokybę“, – prisidėti prie savo miesto kūrimo kviečia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Nuo rugsėjo 13 iki spalio 18 d. kiekvienas savo aplinkai neabejingas sostinės gyventojas platformoje www.dalyvauk.vilnius.lt gali registruoti idėją, kaip pagerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Lapkričio 8–25 d. bus galima balsuoti už labiausiai patikusį ir reikalingiausią pasiūlymą. Daugiausiai balsų surinkusius pasiūlymus per ateinančius metus įgyvendins savivaldybė.

Kol kas tai pilotinis projektas, vykstantis trijose seniūnijose – Justiniškių, Rasų ir Verkių. Ateityje jis galėtų tapti prototipu organizuojant viso Vilniaus miesto gyventojų dalyvaujamąjį biudžetą. 

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis (iš viso 64 000 Eur): Justiniškių seniūnijai – 18 000 Eur, Rasų – 16 000 Eur, Verkių – 30 000 Eur.

Teikti idėjas dalyvauk.vilnius.lt gali visi vilniečiai, o kurias jų įgyvendinti, spręs jau Justiniškių, Rasų ir Verkių seniūnijų gyventojai.