Vilniaus sporto centrų laukia pertvarka: veiklos išliks, bet keisis valdymo praktikos

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė įgyvendinti sporto mokyklų ir sporto centrų sostinėje pertvarką. Vilniaus miesto sporto centras, Vilniaus moksleivių sveikatos centras, Vilniaus krepšinio mokykla ir sporto mokykla „Tauras“ artimiausiu metu pakeis juridinį statusą – iš biudžetinių įstaigų taps viešosiomis, tačiau ir toliau išlaikys iki šiol vykdytas funkcijas ir veiklos sritis.

„Įstaigos forma negali būti trikdis jos progresui, tačiau iki šiol būtent tokį reiškinį ir stebėjome. Biudžetinės įstaigos dėl teisinių peripetijų yra mažiau lanksčios tiek investicijų pritraukimo, tiek darbuotojų motyvavimo klausimais, taip pat naudoja atgyvenusias, vienašališkas vadybos praktikas. Mūsų tikslas – sudaryti sąlygas toms įstaigoms tobulėti, augti ir sėkmingai auginti naują sportininkų kartą. O struktūrinė pertvarka yra pirmas ir turbūt svarbiausias žingsnis, kad šie tikslai virstų realybe“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Iki šiol su sporto centrų valdymų susijusius klausimus vienašališkai spręsdavo įstaigų vadovai. Po pertvarkos jose bus įsteigti pagalbiniai valdymo organai, tokie kaip nepriklausoma valdyba. Toks pokytis ne tik užtikrins papildomas kompetencijas sprendimų priėmimo procese, bet ir įneš daugiau skaidrumo ir aiškumo į įstaigos veiklą.

Pertvarkius įstaigas jose taip pat numatyta keisti darbuotojų motyvavimo sistemą, daugiau dėmesio skiriant darbuotojų kvalifikacijai ir kompetencijoms. Numatoma, kad miestui priklausantys sporto centrai po pertvarkos galės lygiaverčiai konkuruoti dėl darbuotojų rinkoje ir užtikrinti aukštą paslaugų kokybę bei tinkamai motyvuoti čia dirbančius trenerius.

Daugiau lankstumo sporto centrai turės ir turto bei investicijų valdymo srityse. Kaip viešosios įstaigos, jie galės užsiimti komercine veikla, laisviau disponuoti ir reinvestuoti iš komercinės veiklos gautas pajamas.

„Tai bus visapusiškai motyvuojantis veiklos modelis – daugiau galimybių ir daugiau atsakomybių įstaigos viduje, daugiau kokybės ir patogumo tiems, kas tęs ar pradės sportinę karjerą ar fizinio aktyvumo užsiėmimus“, – teigia V. Benkunskas.

Naujai įkurtos viešosios įstaigos perims anksčiau valdytą turtą, o darbuotojams bus siūloma pratęsti darbo santykius su sporto mokyklomis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt