Vyriausiasis Vilniaus architektas M. Pakalnis siūlomas „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiandien Vilniaus miesto taryba pritarė siūlymui teikti Mindaugo Pakalnio, vyriausiojo miesto architekto kandidatūrą „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui, skiriamam Lietuvos savivaldybių asociacijos.

Miesto savivaldybėje daugiau nei 5 metus dirbantis M. Pakalnis siūlomas apdovanoti už Vilniaus Bendrojo plano parengimą ir jo principų pristatymą visuomenei ir miestą plėtojančiam verslui. Bendrajame plane įdiegtus tvarios urbanistikos principus, miesto centrinės dalies konversijos skatinimą, pramoninių teritorijų sugrąžinimą į sostinės gyvenimą – kompaktiško, žalio, gyvo Vilniaus plėtrą, kurio vienas ryškių pavyzdžių – naujo rajono Paupio gimimas. M. Pakalnis įvertintas ir už miestiečiams bei NT plėtotojams svarbių dešimties architektūros ir urbanistikos taisyklių sukūrimą ir jų sklaidą Lietuvoje bei tarptautinėje erdvėje, tikslus žinančios, darnios miesto plėtros siekiančios sostinės architektų bei miesto plėtros specialistų komandos subūrimą.

Pagal „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimų reglamentą, apdovanojimo laureatas būna pagerbiamas visoje Lietuvoje. Jo iniciatyvos ir nuveikti darbai garsinami ne tik sostinėje, bet ir bendruomenėms kitose Lietuvos savivaldybėse. Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimo „Auksinės krivūlės riteris“ tikslas – pagerbti žmones, nusipelniusius Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Šių metų kandidatai Lietuvos savivaldybių asociacijai bus teikiami iki rugsėjo 27 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt