Sostinė nuo šiandien pradeda šildyti ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigas

Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendė nuo šiandien pradėti šildymo sezoną sostinės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose. Vis dėlto galutinį sprendimą, ar įjungti šildymą patalpose, pagal poreikį priims įstaigų vadovai.

Centrinį šildymą likusiems Vilniaus gyventojams ir sostinėje veikiančioms įstaigoms savivaldybė planuoja įjungti nukritus temperatūrai ir nebenumatant atšilimo.

„Centrinio šildymo visiems Vilniaus gyventojams ir įstaigoms neskubame įjungti dėl kelių priežasčių. Pirmiausia dėl to, kad didžioji dalis sostinės namų dar nėra tam pasiruošę. Šilumos punktų ir vidaus sistemų parengimo ir remonto darbus administratoriai yra atlikę tik 41 proc. visų Vilniaus šilumos tinklų aptarnaujamų pastatų. Kita vertus, savaitės pabaigoje numatomas atšilimas, todėl taip anksti pradėti šildyti patalpas ne visai racionalu. Primenu, kad nenorintys laukti gyventojai gali savarankiškai nuspręsti anksčiau pradėti šildymo sezoną“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Šilumos vartotojai turi teisę patys priimti sprendimą dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos. Gyventojai sezono pradžią ir pabaigą, nepažeidžiant nustatytų higienos normų, gali nustatyti savo nuožiūra, butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma (turi būti surinkta 50 proc. + 1 butų savininkų balsų). Sprendimų priėmimą teisės aktuose nustatyta tvarka organizuoja daugiabučių namų valdytojai – administratoriai, bendrijos arba jungtinės veiklos sutartimi įgalioti asmenys. Apie priimtą sprendimą namo valdytojas turi informuoti bendrovę „Vilniaus šilumos tinklai“.

Prieš įjungiant šildymą, pastato valdytojai turi atlikti parengiamuosius darbus ir užtikrinti patikimą šilumos punktų ir vidaus sistemų funkcionavimą šaltuoju metų laiku. Kol Vilniaus šilumos tinklai negauna patvirtinimo apie šilumos vartotojų pastatų parengimą šildymo sezonui, pastatui teikti šildymo paslaugos bendrovė negali.

Pernai šildymo sezonas pradėtas spalio 15 d. ir truko rekordiškai ilgai – iki balandžio 29 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt