Apdovanoti Vilniaus metų mokytojai 2021

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Mokytojų dieną, spalio 5-ąją, sostinės šviesuoliai jau penktus metus kviečiami į apdovanojimus –  už pasiekimus, kūrybiškumą, išskirtinę darbo kokybę ir bendruomeniškumą. Metų mokytojus nominuoja pati švietimo bendruomenė: tėvai, mokiniai, dėkodami už įkvėpimą, pagalbą ir meilę. 13 laureatų šiemet išrinkti net iš 135 pasiūlytų kandidatų.

„Jūs esate tie, kurie be galo daug atiduodate Vilniui. Kiekvienas jūsų turi savo istoriją ir esate savotiški simboliai. Man labai norėtųsi, kad savo istorijas pasakotumėte, skleistumėte, dalintumėtės, kad galėtume ir kitiems rodyti“, – į apdovanojimų vakarą susirinkusius mokytojus pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Meras pasidalijo savo dukters mokytojos pamokose įdiegta naujove – prie lentos atsakinėjusį moksleivį klasė apdovanoja plojimais. Paprastas dėmesio ir įvertinimo ženklas suteikia drąsos stovėjusiam prieš klasę. Tokiomis idėjomis ir istorijomis R. Šimašius paragino dalytis ir kitus – kad geroji praktika sklistų kuo plačiau ir Vilnius gautų dar daugiau.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Už tai, kad puoselėja inovatoriškų, gamtosauginių sveikos gyvensenos idėjų sklaidą, etnines tradicijas mažųjų širdelėse, už daržiuko, kuriame kartu su vaikais augina ir prižiūri daržoves, prieskoninius augalus ir gėles, o vaikai gali pažinti, tyrinėti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, įkūrimą, Vilniaus metų mokytojo vardas suteiktas Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ mokytojai Aldonai Skamarakienei.

Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas“ fizinio ugdymo mokytojas Gytis Kavaliauskas apdovanotas už tai, kad yra mokytojas-kūrėjas. Vilniaus metų mokytojo vardas skirtas už tai, kad be G. Kavaliausko neįsivaizduojami įstaigos, bendruomenės bei ugdytinių renginiai, kuriuose jis įkūnija įvairius pasakų personažus, o kiekviena mokytojo pamoka – nauja patirtis, iššūkis, kurį įveikti pedagogas pasiryžęs padėti kiekvienam. Pedagogas mylimas ne tik vaikų, bet ir tėvų bei kolegų.

Už tai, kad garsėja šachmatininkų būreliu, kuriame vaikai ugdo loginį bei strateginį mąstymą, kad skatina vaikus ieškoti bei atrasti, dalintis ir priimti, džiaugtis ir paguosti, išsipasakoti, padėti bei gerbti, o ugdymą perkelia ir į įvairias miesto erdves, muziejus, kultūros įstaigas, už kantrybę ir puikų gebėjimą vaikus įtraukti į mokslus nuotoliniu ir hibridiniu būdu, metų mokytojo vardas skirtas Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos mokytojai Virginijai Mykolaitienei.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus metų mokytojai 2021:

Vaida Ambrasaitė – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija

Tomas Jurgutis – Vilniaus Žemynos gimnazija

Vita Petrauskienė – Vilniaus Žemynos Progimnazija

Audronė Markeliūnienė – Vilniaus Žirmūnų gimnazija

Rūta Bagdonavičienė – Vilniaus Šilo mokykla

Virginija Mykolaitienė – Vilniaus Filaretų pradinė mokykla

Giedrė Paulikaitė-Daugelienė – Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla

Alicija Beata Nikonovienė  – Vilniaus Lazdynų mokykla

Aldona Skamarakienė – Vilniaus lopšelis-darželis „Atžalėlės“

Lina Medeišienė – Vilniaus lopšelis-darželis „Žemyna“

Gytis Kavaliauskas – Vilniaus lopšelis-darželis „Ozas“

Arūnė Anskaitienė – Vilniaus lopšelis-darželis „Vieversys“

Šiemet pirmąkart buvo pasiūlyta nominuoti komandą. Ja už lyderystę ir buvimą ledlaužiais, pademonstruotą išskirtinį atkaklumą pandemijos akivaizdoje įkvepiant visą mokyklos bendruomenę, už tai, kad Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazija pirmoji Lietuvoje pradinukus sugrąžino į klases testuojant kaupinių metodu, o tėvų ir mokinių bendruomenė įtraukiama į diskusijas, sprendimus, įsiklausoma į kitą nuomonę ir ji gerbiama, Vilniaus metų komanda tapo Rimantas Remeika ir Arūnas Penkaitis – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija.

Vilniaus metų vadovu tapo dr. Sergejus Neifachas – Vilniaus lopšelis darželio „Jurginėlis“ direktorius.  S. Neifachas apdovanotas už nuolatinę pagalbą visų Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenei. Už tai, kad diegia inovacijas, dalijasi žiniomis su kitomis šalies švietimo bendruomenėmis. Tai vadovas, aktyviai įsitraukiantis sprendžiant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams aktualius klausimus, dalyvaujantis įvairiose konferencijose, vedantis  praktinius lyderystės mokymus kolegoms, ikimokyklinio ugdymo, metodinių, didaktinių priemonių bei publikacijų autorius, kuriomis nuolat naudojasi švietimo bendruomenė. Vilniaus miestas didžiuojasi ir džiaugiasi turėdamas puikų lopšelio-darželio direktorių, kuris demonstruoja lyderystę ne tik Vilniaus mieste, bet ir visoje šalyje.

Vilniaus metų mokytojams 2021 šįvakar „Vilniaus klube“ įteikti unikalūs vardiniai ženklai – ekslibrisai. Laureatams muzikinius sveikinimus skyrė Karina Krysko ir Jeronimas Milius.