Galvės gatvės atkarpa bus pervadinta Abiejų Tautų Respublikos plentu

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto tarybos sprendimu Galvės gatvės dalis taps Abiejų Tautų Respublikos plentu (gatvės dalis nuo Savanorių prospekto iki Leipalingio gatvės) ir Galvės plentu (dalis nuo Leipalingio gatvės iki Vilniaus miesto ribos). 

Poreikis keisti gatvės statusą į plentą kilo po diskusijų su Susisiekimo ministerija ir Kelių direkcija dėl gatvių ir jų tvarkymo. Pasak jų, logiška, kad iš miesto vedanti ir nacionaliniam interesui tarnaujanti gatvė taptų plentu kaip ir kiti plentai: Minsko, Nemenčinės ar Molėtų, nes tai nėra miesto gatvė, o susisiekimo arterija, vedanti iš miesto į Lenkiją. 

Abiejų Tautų Respublikos plento pavadinimas pasirinktas, norint įamžinti abiejų tautų draugystę, be to, aktualus ir istoriškai – šiuo keliu vykstama į Varšuvą. 

Kadangi bus keičiamas dalies Galvės gatvės pavadinimas, o kitos dalies – tipas, reikės keisti ir visus Galvės gatvės adresų, ir Leipalingio gatvės adresų numeraciją. Savivaldybė pasirūpins, kad, pakeitus gatvės pavadinimą, duomenys būtų perduoti į Registrų centro Nekilnojamojo turto registrą automatiškai ir nemokamai, tad gyventojams tuo rūpintis nereikėtų.

Patiems gyventojams ir įmonėms teks patiems informuoti savo bankus, įmonių registrą, atnaujinti deklaruotą gyvenamosios vietos adresą bei šią informaciją  kitose aktualiose įstaigose.