Savaitgalį žaliai nušviesti miestai kvies atkreipti dėmesį į psichinę sveikatą

Visą savaitgalį žaliai apšviesti Lietuvos miestų tiltai bei pastatai kvies paminėti spalio 10-ąją, Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. Žalia šviesa, reiškianti viltį ir gyvenimą, turėtų priminti, kaip svarbu rūpintis savo psichine sveikata, pastebėti šalia esantį draugą ir paklausti jo: „kaip tu jautiesi?“. Akciją „Žalia šviesa gyvenimui“ organizuoja nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“, jau 30 metų teikianti emocinę paramą.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Jau šiandien, penktadienį, pradėjus temti, bus žaliai apšviesti Vilniaus Mindaugo, Baltasis bei Žvėryno tiltai. Savaitgalį žaliai nušvis Kauno rotušė, Klaipėdos rotušė, Šiaulių Prisikėlimo aikštė, Panevėžio savivaldybės pastatas ir šalia esantys fontanai, Alytaus miesto teatro, kultūros centro ir savivaldybės pastatai, Utenos Kolegijos medicinos fakulteto pastatas, fontanai Dauniškio ežere bei Utenio aikštėje, J.Basanavičiaus tiltas, Skuodo rajono Kultūros centro, atviro jaunimo centro bei Skuodo rajono Mosėdžio seniūnijos langai ir miestelio tiltas, bendrovės „Grigeo“ kaminas Grigiškėse, verslo slėnio “Green Hall” 3 pastatai Vilniuje, verslo centras BLC Kaune.

Pavasarį „Jaunimo linijos“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 83 proc. jaunų žmonių patiria emocinius sunkumus. Dažniausiai jauni žmonės nesidalina sunkumais, nes nenori „užkrauti savo problemų kitiems” (50 proc.) ir netiki, kad jie kam nors nuoširdžiai rūpi (40 proc.).

„Jaunimo linijos“ savanoriai budi visą parą kiekvieną metų dieną ir per parą atsako į 100 pagalbos skambučių – tačiau tai yra tik 62 proc. visų skambučių. Tam, kad organizacija galėtų didinti pajėgumus ir atsakyti į daugiau pagalbos skambučių, nuolat renka lėšas. Ir šiuo metu „Jaunimo linijai“ galima aukoti portale aukok.lt bei skambinant trumpaisiais numeriais: 1402 – 3 eur, 1485 – 5 eur.

Akcija „Žalia šviesa gyvenimui“ „Jaunimo linija“ nori priminti, kad emocinės sveikatos ir savižudybių stigmą galime įveikti tik visi kartu – rūpindamiesi savimi ir vieni kitais.

Akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ informaciniai partneriai – LNK televizija, žurnalas „Žmonės“, portalas 15min., radijas Zip Fm. Skleisti žinią apie padeda kavinių tinklas „Caffeine“, bendrovės „Tele-2 Lietuva“, „Telesoftas“, „Vilnius sveikiau“.

„Jaunimo linija“ – viena pirmųjų nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, įkurta 1991 Vasario 16-ąją. Šiuo metu „Jaunimo linijoje” savanoriauja beveik 400 savanorių, organizacija turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei skyrių Skuode. Be nenutrūkstamos kasdienės emocinės paramos telefonu, internetiniais pokalbiais ir elektroniniais laiškais „Jaunimo linija” kasmet surengia iki 100 viešų renginių, kuriuose mokinius, studentus, mokytojus, mokyklų psichologus, tėvus ir plačiąją visuomenę edukuoja apie tai, kas yra emocinė higiena ir kaip ją prižiūrėti.