Vilnius apdovanotas už drąsias judumo idėjas ir draugiškiausią verslui aplinką

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kasmetiniuose šalies savivaldos apdovanojimuose Vilnius iš 16 nominacijų „Auksinės krivūlėms“ pelnė dvi – „Darniausios savivaldybės“ ir „Draugiškiausios verslui aplinkos“. Sostinę nominavo Susisiekimo ministerija ir Lietuvos verslo konfederacija.

Vilnių už darnumą nominavusios Susisiekimo ministerijos vadovas Marius Skuodis palinkėjo, kad kiekvienas Lietuvoje turėtų kuo daugiau galimybių rinktis, kaip judėti, kur gyventi, kur dirbti. Vilnius, susisiekimo ministro teigimu, tiki, gyvena savo drąsiomis darnumo idėjomis ir brėžia pavyzdį kitiems.

„Matome Vilniaus kuriamą naują darnaus judumo standartą, apželdinamas, ne tik automobiliams pritaikomas gatves – matome idėjas, vertas pritaikyti ir kituose šalies miestuose. Visiems mums reikia stiebtis, kad miestų ir miestelių gatvės taptų darnesnės, ir labai džiugu, kad Vilnius rodo iniciatyvą bei lyderystę“, – sakė M. Skuodis.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsiimdamas apdovanojimą siūlė kiekvienam atlikti trumpą testą – prisiminti didžiausią įspūdį kelionėse palikusią gatvę ir palyginti su ta, kurioje gyvena ar dirba. Sostinė, pasak mero, kaip tik ir rūpinasi, kad skirtumas tarp tų vaizdinių nebūtų toks akivaizdus.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Nors kuriant darnesnį miestą padaryti tik pirmieji žingsniai, mus nominavusios Susisiekimo ministerijos ir iš nominantų mus pasirinkusios Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos įvertinimą laikau pripažinimu ir įpareigojimu dalytis patirtimi ir su kitais miestais, kad ir Vilniuje, ir visoje Lietuvoje gatvės būtų gyvos, žalios, jaukios, su gyvais pirmais aukštais, gražiu apšvietimu ir kad jose visi išsitektų. Įsipareigojame kasdien mokytis ir dalintis atradimais, pergalėmis bei skaudžiomis pamokomis su kiekvienu Lietuvos miestu ir miesteliu“, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Savo sprendimais miesto judumo ir darnios plėtros klausimais sostinė netrukus dalysis ir architektūros kokybei ir urbanistikai skirtame forume.

„Draugiškiausios verslui aplinkos“ apdovanojimą, pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Andriaus Romanovskio, Vilnius gavo už tai, kad yra ta savivaldybė, kuri sudaro konkurenciją ir skatina visas savivaldybes pasitempti, konkuruoti ir vystytis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Apdovanojimą atsiėmęs R. Šimašius meras sakė dažnai girdintis, kad į Vilniuje viskas vyksta tarsi savaime – sostinėje susitelkus talentingiems žmonėms. Bet išties tam reikia dėti daug pastangų, pasistumdyti alkūnėmis su dideliais miestais ir tarptautinėje arenoje.

„Džiaugiuosi, kai tai pavyksta. Džiaugiuosi, kad maždaug 95 proc. į mano kabinetą atėjusių investuotojų nusprendžia čia investuoti. Smulkiam verslui taip pat stengiamės sudaryti kiek įmanoma geresnes galimybes. Ir noriu patikinti, kad Vilnius džiaugiasi kiekvieno miesto ir miestelio sėkme – net jei kažkas iš sostinės išvyksta į regioną. Bet jei išvyksta į Berlyną, Barseloną ar Londoną, tikrai liūdime. Taigi kviečiu nekurti griovių, o statyti tiltus ir suprasti, kad didžiausio Lietuvos miesto sėkmė yra gyvybiškai susijusi su kiekvieno miesto sėkme, ir atvirkščiai. Tik kartu galime būti sėkmingi“, – sakė Vilniaus meras.

Nuotr. Sauliaus Žiūros