COVID-19 situacija Vilniuje: ligoninės stabdo dalį paslaugų, didinamas kovidinių lovų skaičius

Jau šią savaitę 18 metų ir vyresni vilniečiai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19  anksčiau nei prieš 180 dienų, gali sustiprinti atsparumą šiai ligai dar viena vakcinos doze.

Pastiprinamąja vakcinos doze ir toliau kviečiami skiepytis visi vyresni nei 65 metų gyventojai. Europos vaistų agentūros tyrimo rezultatuose ir Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktuose duomenyse matyti, kad ypač vyresnio amžiaus gyventojų imunitetas COVID-19 ilgainiui silpnėja net ir pasiskiepijus dviem vakcinomis. Trečioji vakcina padėtų išvengti sunkių ligos komplikacijų.

Vilnius praplėtė sąrašą vietų, kuriose galima patogiai ir greitai pasiskiepyti. Kiekvienas vilnietis gali rasti arčiausiai namų esantį skiepijimo punktą, kurių yra beveik pusė šimto: https://vakcina.vilnius.lt/

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei taip pat galima internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808.

„Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną.

90 proc. reanimacijos lovų – užimtos

Šalyje sparčiai augantys užsikrėtimo COVID-19 skaičiai atsispindi ir ligoninėse – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje 90 proc. reanimacijos lovų – užimtos, jose šiuo metu – vien neskiepyti pacientai.

Reaguojant į itin įtemptą situaciją, nuo trečiadienio Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (Antakalnio g. 124) COVID-19 lovų skaičius padidintas iki 180, iš kurių 154 – jau užimtos. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės filiale (Antakalnio g. 57) dėl augančio sergančių pacientų skaičiaus sustabdyta kraujagyslių chirurgijos skyriaus veikla, skyriaus darbuotojai perorganizuoti į COVID-19 skyrių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt