Savičiaus gatvė draugiška pėstiesiems bus ilgesnį laiką

Vilniaus Senamiesčio Savičiaus gatvė ir toliau kvies vilniečius ir miesto svečius automobilį išmainyti į pasivaikščiojimą. Šiltuoju sezonu galioję automobilių eismo ribojimai čia pratęsiami iki sausio 17 d., kaip pageidavo ir vietos gyventojai bei čia įsikūrę verslai.

Savičiaus g. bendruomenei patiko gatvėje veikiančių verslų idėja – šiemet sukurti kalėdinės gatvės atmosferą ir savo lėšomis papuošti ją taip, kad kiekvienas praeivis čia pajustų šventę, gatvėje būtų smagu saugiai pasivaikščioti, fotografuotis, pasivaišinti,  o automobilių eismas ir toliau būtų draudžiamas visą parą.

Vietos bendruomenė pastebi, kad visiems jau apsipratus, jog automobiliai šia gatve nebevažinėja, tapo ne tik saugiau – ir pastatai švaresni, nes nebetaškomi pravažiuojančiųjų, kai lyja ar sninga.

Pokyčiai ir Gedimino prospekto dalyje 

Gedimino prospekto dalyje tarp Vilniaus ir Šventaragio gatvių nuo lapkričio 3 dienos eismas bus ribojamas kiek vėliau – nuo 19 val., o ne nuo 11 val., kaip buvo iki tol. Ankstesnis eismo ribojimas buvo aktualus šiltuoju metų laiku, atsižvelgiant į tai, kad Gedimino pr. veikė daug lauko kavinių.

Eismas Gedimino pr. dalyje bus ribojamas darbo dienomis nuo 19 val. iki 4 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo penktadienio 19 val. iki pirmadienio 4 val.

Apie ribojimus eismo dalyvius informuos ženklai, vairuotojai prašomi laikytis kelių eismo taisyklių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]