Trijų Vilniaus seniūnijų gyventojai rinks geriausias idėjas jų aplinkai pagerinti

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Iš daugiau nei 100 vilniečių pasiūlytų idėjų Rasų, Justiniškių ir Verkių seniūnijų gyventojų gerovei 31-a rungsis dėl teisės būti įgyvendinta. Iki lapkričio 22 d. platformoje dalyvauk.vilnius.lt arba atvykę į seniūniją jos gyventojai gali balsuoti už vieną ar tris labiausiai patikusius pasiūlymus. Iš viso idėjoms įgyvendinti skirti 64 000 Eur. Idėja laimėtoja ar laimėtojos bus įgyvendintos iki 2022-ųjų pabaigos.

Nuo rugsėjo iki spalio vidurio Vilniaus savivaldybė savo aplinkai neabejingus sostinės gyventojus kvietė teikti idėjas, kaip gerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Vienas ar bendraminčių grupė galėjo siūlyti bendruomenei aktualių klausimų sprendinius. Pasiūlymus vilniečiai galėjo teikti „Želdinių“, „Mažosios architektūros“, „Sporto“, „Poilsio ir laisvalaikio“ kategorijoms. Taip pat prašyta idėjas aprašyti, nurodyti biudžetus, jei reikia – pateikti nuotraukų, brėžinių ar kitų dokumentų.

„Norime, kad vilniečiai jaustųsi savo miesto šeimininkai, todėl pakvietėme dalyvauti projekte „Dalyvauk! Vilnius” ir prisidėti prie trijų seniūnijų biudžeto skirstymo. Tarp populiariausių pasiūlymų – aktyvaus laisvalaikio erdvės prie namų ar skirtingose miesto erdvėse. Ne visos iniciatyvos pateko į balsavimo etapą, nes jos nepriskirtinos aplinkos gerinimui, joms pasiūlyta ne savivaldybės bendro naudojimo žemė, įgyvendinimui reikia techninio pasiūlymo ar nepakanka seniūnijai skirtų lėšų. Tačiau patekusios tikrai vertos seniūnijų gyventojų dėmesio, belieka išrinkti, kurios turėtų materializuotis“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Už tinkamomis pripažintas idėjas ne jaunesni nei 16 metų Rasų, Verkių ir Justiniškių seniūnijų gyventojai gali balsuoti pasirinkdami vieną iš būdų: platformoje dalyvauk.vilnius.lt arba atvykę į seniūniją balsavimo biuleteniais. Elektroniniam balsavimui reikės prisiregistruoti platformoje, o atvykus į seniūniją – pateikti asmens tapatybės dokumentą ir, specialistui patikrinus deklaruojamą gyvenamąją vietą, biuletenyje pažymėti labiausiai patikusią idėją ar idėjas.

Rasų seniūnijos gyventojai rinksis iš 4 idėjų, Justiniškių – 7, Verkių – 20. Bendruomenių geriausiomis pripažintoms idėjoms įgyvendinti Vilniaus savivaldybė skirs: 16 000, 18 000 ir 30 000 eurų. Projektas „Dalyvauk! Vilnius“ vyksta pirmą kartą ir ateityje galėtų tapti prototipu organizuojant viso Vilniaus miesto gyventojų dalyvaujamąjį biudžetą. Idėjoms įgyvendinti planuojama panaudoti šių seniūnijų infrastruktūros gerinimo darbams 2022 m. biudžete numatytas lėšas. Seniūnijos parinktos atsižvelgiant į jų dydžius, skirtingus užstatymų tipus, skirtingą bendruomeninių organizacijų skaičių ir aktyvumą.