Pamėgtos Kalėdų pramogos Vilniuje grįžta pasirūpinus jų saugumu

Šiandien Katedros aikštėje pradėti pagrindinės Vilniaus Kalėdų eglės statymo darbai. Kaip įprasta, ji sušvis paskutinį rudens savaitgalį, lapkričio 27 dieną. Eglutės įžiebimas duos startą 2021-ųjų Kalėdoms sostinėje, kurios dėl tebesitęsiančios pandemijos suplanuotos taip, kad būtų kuo saugesnės.

Kaip ir praėjusiais metais, Kalėdų laikotarpiu sostinėje bus mažiau būriavimosi, tačiau dar daugiau papuošimų ir šventinės nuotaikos visame mieste. Šiemet papuošta bus dar daugiau Vilniaus viešųjų erdvių ir skverų, kurie leis pasidžiaugti ne tik miesto šviesa ir šiluma, bet ir kvies pažinti jį iš naujo. Kalėdiniais papuošimais nušvis Senamiestis ir centrinė miesto dalis, kur tradiciškai bus išpuoštos Katedros ir Rotušės aikštės, Lukiškių aikštė, Odminių skveras, Šventaragio slėnio centrinė dalis, Reformatų sodas.

„Nors pandemija mūsų dar neapleidžia, suprantame, kokia svarbi Kalėdų nuotaika kiekvienam vilniečiui, todėl šių metų šventės sostinėje kiekvieną iš mūsų pasitiks dar šviesesnės ir jaukesnės. Atsižvelgdami į esamą situaciją, šiemet planuodami Kalėdų sostinėje programą skiriame didelį dėmesį saugumo užtikrinimui, todėl vilniečių pamėgtų pramogų nekoncentruosime į vieną vietą, kad išskaidytume srautus. Elkimės atsakingai, rūpinkimės savo ir artimųjų sveikata – kiekvienas iš mūsų esame svarbi Vilniaus dalis“, – sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Nemažėjant koronaviruso atvejų, sostinės Kalėdų eglės įžiebimą vilniečiai ir šiemet bus kviečiami stebėti per televiziją. Bet į kalėdinių miesto švenčių programą grįš mažų ir suaugusių vilniečių pamėgtos, pernai dėl karantino nevykusios veiklos: 3D pasaka ant Arkikatedros pastato fasado ir kalėdinis miestelis. Kitaip nei įprasta, kalėdinis miestelis įsikurs ne vienoje vietoje – prekybininkų paviljonai lauks pačiose įvairiausiose Senamiesčio vietose. Taip irgi tikimasi sumažinti šiuo metu nesaugų būriavimąsi.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt