Paslaugos aukštos kvalifikacijos specialistams iš užsienio jau teikiamos „International House Vilnius“

Vilniuje veiklą pradėjo naujas paslaugų centras „International House Vilnius“. Jo tikslas – centralizuotai teikti svarbiausias paslaugas, susijusias su darbu, relokacija ir integracija Lietuvoje dirbantiems bei čia atvykstantiems aukštos kvalifikacijos užsieniečiams ir jų šeimos nariams. Vieno langelio principu veikiantis biuras suvienijo dešimt šalies institucijų ir įsikūrė Vilniaus miesto savivaldybės patalpose.

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, Lietuvai jau seniai reikėjo tokio paslaugų centro, kuris į šalį atvykstantiems ar čia jau gyvenantiems aukštos kvalifikacijos užsieniečiams padėtų lengviau integruotis, kartu stiprindamas ir šalies konkurencingumą, globaliai varžantis dėl talentų.

„Mūsų prioritetiniai technologijų sektoriai auga ir Lietuva darosi vis patrauklesnė vieta gyventi ir dirbti kvalifikuotiems specialistams iš užsienio – čia kuriasi nauji inovacijų centrai, tarptautinės kompanijos ir laboratorijos. Atidarę „International House Vilnius“ ne tik palengviname talentų relokacijos ir integracijos procesus, bet ir geriname Lietuvos, kaip inovatyvios, pažangios ir atviros valstybės, įvaizdį“, – sako A. Armonaitė.

„International House Vilnius“ yra bendra „Go Vilnius“ ir „Investuok Lietuvoje“ talentų pritraukimo programos „Work in Lithuania“ iniciatyva, kuria siekiama gerinti aukštos kvalifikacijos specialistų relokacijos procesą ir padėti verslams spręsti vis opesnę specialistų stygiaus problemą.

Šis paslaugų centras vienoje vietoje sutelkė 10 svarbiausių institucijų paslaugų: Migracijos departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos, migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“, „Sodros“, Valstybinės ligonių kasos, „Regitros“, Vilniaus miesto savivaldybės, verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ bei Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“.

„Nuolat girdime, kad sostinėje besikuriantys aukštos kvalifikacijos specialistai iš užsienio pasigenda vienoje vietoje sutelktos informacijos anglų kalba apie relokacijos procesus ir integracines veiklas, susiduria su kalbos barjeru valstybinėse įstaigose, yra priversti pakartotinai važinėti iš vienos institucijos į kitą po kelis kartus. Jei norime, kad Vilnių pasirinktų talentai, turime užtikrinti, kad žengiame koja kojon su miestais konkurentais ir užtikriname patogų, modernų aptarnavimą. Idėja įkurti vieno langelio principu veiksiantį paslaugų centrą ir kilo stebint kitų šalių patirtį, kur jau veikia panašūs centrai“, – teigia „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė ir ragina verslo asociacijas, įmones dalintis informacija apie „International House Vilnius” su savo esamais ir būsimais darbuotojais iš užsienio. Registruotis konsultacijoms su skirtingų institucijų specialistais užsieniečiai gali tinklalapyje ihvilnius.lt.

„Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis pabrėžia, kad dažnu atveju, tiesioginių užsienio investicijų projektų sėkmė priklauso nuo talentų pasiūlos. Lietuvai vis labiau susiduriant su aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumu, itin svarbu sudaryti palankias sąlygas čia kurtis talentams iš užsienio.

„International House Vilnius“ įkūrimas – svarbus sprendimas Lietuvai, didinsiantis šalies patrauklumą užsienio talentams ir leisiantis sustiprinti mūsų šalies pozicijas konkuruojant dėl aukštą pridėtinę vertę kuriančių tiesioginių užsienio investicijų projektų. Patogiai ir kokybiškai vieno langelio principu teikiamos paslaugos – puiki žinia Lietuvą karjerai pasirinkusiems ar svarstantiems tą padaryti aukštos kvalifikacijos specialistams. Kartu, tai rimtas argumentas vis atviriau į užsienio specialistų pritraukimą žiūrinčioms įmonėms, kurias nuo ryžtingesnių sprendimų neretai atbaidydavo būtent sudėtingos užsienio specialistų priėmimo ir integracijos procedūros“, – pažymi E. Čivilis.

Konsultacijos ir paslaugos „International House Vilnius“ teikiamos nemokamai. Vienoje vietoje aukštą pridėtinę vertę kuriantys specialistai iš užsienio gali gauti leidimą gyventi šalyje, privalomąjį sveikatos draudimą, konsultuotis mokesčių klausimais, deklaruoti gyvenamąją vietą, registruoti vaikus į švietimo įstaigas ir kt.

„Nuo Gedimino laiškų Vilnius kviečia kuriančius žmones, nes tai yra vienintelis būdas miestui klestėti. Todėl simboliškai – savivaldybės pirmame aukšte – su partneriais įsteigėme kava, svetingumu ir atvirumu dvelkiančius namus iš užsienio atvykusiems talentams, – džiaugiasi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. – Norime, kad jie mūsų mieste nuo pirmos dienos jaustųsi kaip namie. Pradedame pertvarkyti ir visą pastato pirmą aukštą, kad jis atitiktų mūsų pačių dabar diegiamas architektūros taisykles: būtų atviras, turėtų glaudų santykį su gatve, kuri, apsodinta naujais medžiais ir krūmais, tampa vis žalesnė.“
Paslaugų centre užsieniečiams taip pat teikiama informacija apie miestą, organizuojami integraciniai seminarai ir renginiai, teikiamos konsultacijos apie laisvalaikį ar verslo kūrimą Vilniuje ir Lietuvoje.

Nors talentų stygiaus problema aktuali daugelyje Europos miestų, Vilnius vienas pirmųjų ėmėsi tokios iniciatyvos. Analogiški paslaugų centrai veikia tik Kopenhagoje (Danija), Helsinkyje (Suomija), Taline (Estija), Geteborge (Švedija).

Apie „Go Vilnius“

„Go Vilnius“ yra oficiali Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra, suteikianti visą reikalingą informaciją apie miestą lankytojams, investuotojams, atvykstantiems darbuotojams, verslininkams ir įmonėms.
Daugiau informacijos: Emilija Gaivenytė, „Go Vilnius“ viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 612 82191, el.p. emilija.gaivenyte@vilnius.lt