Prie ežerėlio Šeškinėje – dar vienas „Kuriu Vilnių“ meninis projektas

Ledyninės kilmės kalvagūbrį prie Šeškinės ežeriuko papuošė unikalaus funkcinio dizaino architektūriniai objektai „Reljefas“, „Logika“, ir „Forma“. Mediena dengti trys metalo origamiai – dar vienas „Kuriu Vilnių“ laimėtojas – meninis projektas „Geo Art“.

Šeškinės ozas yra saugomas kalvagūbris ir traukos vieta vietos gyventojams, tačiau tinkamai neatskleista. Netipinė aplinka inspiravo kūrinį, leidžiantį susiburti grupei žmonių ir kūrybiškai įveiklinti labai gražią gamtinę vietą“, – sakė projekto autorės-architektės Rasa Ilginė ir Asta Musnikienė.

Pasak autorių, vieta pasirinkta dėl didelio žmonių srauto iš aplinkinių daugiabučių gyvenamųjų namų ir neišnaudoto potencialo. Prie Šeškiuko ežerėlio susirenka daug šeimų, bet čia trūksta mažosios architektūros elementų. Šiuo projektu R. Ilginė ir A. Morkūnienė siekė sukurti traukos objektą vietos bendruomenei, atskleisti konkretų viešosios erdvės identitetą, skatinti teigiamus estetinius ir socialinius vietos ir bendruomenės pokyčius, skatinti diskusijas miesto meno tema.

Trijų elementų meninė instaliacija skirta sėdėti, gulėti, laipioti ar medituoti – kiekvienas gali atrasti sau tinkamą jos panaudojimo būdą. Architektės bendravo su Šeškinės bendruomene, pripažinusia meninių projektų trūkumą seniūnijoje ir pritarusia projektui. Naujasis meninis kūrinys turėtų tapti traukos objektu moksleiviams, Šeškinės gyventojams ir kitiems vilniečiams.

„Geo Art“ yra vienas iš 12 naujų „Kuriu Vilnių“ projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų. Instaliacijai realizuoti skirta – 20 500 Eur. Šiemet konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų. Miesto inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ atgaivina primirštas sostinės erdves.