Vilnius švenčia jubiliejinį 170-ąjį dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Šiandien Vilnius smagiai mini jubiliejines 170-ąsias tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimimo metines. Senamiestyje, prie paminklo Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarui, tradiciškai nuskambėjo iš Lietuvos Nacionalinės filharmonijos balkono Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro trimitininko Lauryno Lapės atliekama „Lietuva brangi”, su dainomis ir šokiais švęsti gimtadienio atvyko Jono Basanavičiaus vardo progimnazijos ir gimnazijos moksleiviai, kurie turėjo progą pasitikrinti žinias apie Joną Basanavičių viktorinoje.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Sukakties proga į Varnos miestą Bulgarijoje ir į J. Basanavičiaus gimtųjų Ožkabalių muziejų Vilniaus miesto savivaldybės mero ir tarybos iniciatyva iškeliavo dovanos – J. Basanavičiaus paminklo Vilniuje kopijos.

Renginyje buvo apdovanoti Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos organizuotos konferencijos „Dr. Jono Basanavičiaus pėdsakais XXI amžiuje“ konkurso kūrybinių darbų laureatai. Proginę viktoriną moksleiviams vedė viena iš Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureačių, visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„J. Basanavičiaus asmenybė priklauso visiems lietuviams, tegul kiekvienas joje atranda savus atspirties taškus. Norėčiau kiekvienam iš Jūsų, mielieji mokiniai, palinkėti semtis pavydžių iš ypatingų žmonių, kurie savo darbais, žodžiais yra didžiausias Lietuvos turtas“, – sveikino susirinkusius Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Kūrybinga ir iškili asmenybė kūrė ne tik Lietuvai. Bulgarijoje daktaras J. Basanavičius laikomas prevencinės ir reabilitacinės medicinos pradininku. Savo darbais jis praturtino ir šios šalies kultūrinę, mokslinę raidą, prisidėjo prie Bulgarijos modernėjimo ir kultūros puoselėjimo. J. Basanavičiaus darbų ir veiklų mastas Lietuvoje ir Bulgarijoje sunkiai išmatuojamas. Noras būti naudingu ir nuolat siekti žinių, naujovių – tai apie J. Basanavičių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Nuotr. Sauliaus Žiūros