Garsi menininkų komanda „Boa Mistura“ ant Vilniaus devynaukščio tapo freską apie klimato kaitą

Nuotr. Daliaus Pacevičiaus

Kiekvienas esame atsakingas už prastėjančią vandenynų ekosistemą ir neigiamą poveikį klimatui – tai vilniečiams primena ir prisidėti prie poveikio mažinimo kviečia garsi Ispanijos menininkų komanda „Boa Mistura“.  Ispanų kuriama maždaug 300 kv. metrų freska „Vandenynų širdies plakimas“ netrukus nuspalvins visą devynaukščio, esančio Sausio 13-osios g. 7, sieną ir bus matoma iš toli važiuojant Laisvės prospektu.

Šios freskos, kurios herojai – žuvys ir kiti vandenyno gyventojai, sumanytoja yra tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Our Fish“. Ji siekia Vilniaus gyventojus, svečius ir aukščiausio lygio sprendimus priimančius žmones pakviesti skirti dėmesio vandenynų ir kitų vandens telkinių apsaugai.

„Siekėme Vilniuje sukurti simbolį, rodantį supratimą apie būtiną vandenynų apsaugą ir priežiūrą. Tai – širdis, sudaryta iš įvairių jūrų gyvybės rūšių. Ji mums primena, kad kiekvienas širdies dūžis yra kilęs iš jūros dugno, todėl saugoti ir rūpintis jūrų biologine įvairove yra gyvybiškai svarbu“, – sako „Boa Mistura“ kūrėjai.

Nuotr. Daliaus Pacevičiaus

Europos Komisija ruošia veiksmų planą, skirtą žuvininkystės išteklių ir jūrų ekosistemų išsaugojimui. 

„Labai svarbu, kad šiame plane būtų numatyti būdai sumažinti niokojantį pernelyg intensyvios žvejybos poveikį jūrų gyvūnijai ir sustiprinti vandenynų gebėjimą kaupti anglies dvideginį. Perėjimas nuo žalingo dugninio tralavimo prie tvarios žvejybos yra gyvybiškai svarbus, jis naudingas ir mūsų pakrančių bendruomenėms“, – tvirtina „Our Fish“ vadovė Rebecca Hubbard.

Freską tapys keturi „Boa Mistura“ komandos nariai. Šių menininkų darbai, daugiausia – didžiuliai spalvoti piešiniai ant pastatų ar gatvių, mirga Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Meksikoje, Kolumbijoje, Brazilijoje, Pietų Afrikoje, Kinijoje ir kitose šalyse.

Freskos apačioje atsiras užrašas „Save the oceans to save the climate“ („Išsaugokime vandenynus, kad išsaugotume klimatą“). Devynaukštis Sausio 13-osios gatvėje pasirinktas dėl strateginės vietos – gero matomumo dideliam gyventojų ir turistų srautui. Netoliese yra judrus prospektas, parduotuvės, „Sodra“, poliklinika. 

Darbus „Boa Mistura“ komanda planuoja baigti per dvi savaites.