Dienos centro „Diemedis“ paslaugos keliasi į kitą dienos centrą – senjorams daugiau veiklų

Nuo 2022-ųjų sausio 1 d. keičiasi Vilniaus miesto socialinės paramos centro senjorų dienos centro „Diemedis“ paslaugų teikimo tvarka. Pilaitėje esančio dienos centro paslaugos perkeliamos į Šeškinėje esantį senjorų dienos centrą „Atgaiva“. Sprendimas priimtas centro veiklos analizei patvirtinus, kad centre „Diemedis“ teikiamos neefektyvios paslaugos, patalpos nepritaikytos užsiėmimams, o senyvo amžiaus asmenų įsitraukimas į veiklas labai menkas.

Galės rinktis daugiau veiklų

Senjorų dienos centras „Atgaiva“ veiklą vykdo turėdamas tokio centro veiklos viziją. Senjorams čia organizuojami reguliarūs kūrybiniai užsiėmimai, apimantys keramikos, muzikos terapijos, choro, dailės ir kiti rankų darbo būreliai. Lankytojai noriai įsitraukia į centro vykdomas veiklas – štai spalį senjorai gamino liečiamą knygą regos negalią turintiems vaikams.  Įdomesnę ir turiningesnę programą centro lankytojams padeda užtikrinti ir rėmėjai, dovanojantys bilietų į teatro ar muzikinius renginius.

Ieškantiems įdomių veiklų Pilaitės mikrorajone, jas siūlo Pilaitės bendruomenė, Naujosios šiaurinės Pilaitės bendruomenė, Pilaitės bendruomenės knygų klubas, aktyvią veiklą vykdo ir Vilniaus Šv. Juozapo Pilaitės parapijos klebonas kunigas R. Doveika.

Iki dienos centro Šeškinėje iš Pilaitės galima atvykti 75, 4G ir 3G aurtobusais. Iš Tolminkiemio stotelės iki į Paberžės stotelės kursuoja 75 autobusas. Iš Tolminkiemio stotelės iki Šeškinės poliklinikos stotelės taip pat galima vykti greitaisiais autobusais (4G iki Lietuvos sąjungos kelio stotelės, tuomet pereiti į kitą gatvės pusę ir 3G vykti  iki Šeškinės poliklinikos stotelės). Nuo Spaudos rūmų iki Šeškinės yra papildomų viešojo transporto persėdimo galimybių.

Kviečia dalyvauti konkurse

Senjorų užimtumą skatina ir Vilniaus miesto savivaldybė – gruodžio 1-ąją paskelbtas sociokultūrinių paslaugų vyresnio amžiaus asmenims teikimo projektų finansavimo konkursas. Jame dalyvauti ir paraiškas teikti gali nevyriausybinės organizacijos.

Konkurso sąlygos: https://vilnius.lt/lt/sveikata-ir-socialiniai-reikalai/skelbiamas-sociokulturiniu-paslaugu-vyresnio-amziaus-asmenims-teikimo-projektu-finansavimo-konkursas-2022-metams