19-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir Rotušės Kalėdų eglės įžiebimas

Žiemos švenčių nuotaika ir mugės šurmulys nuo šeštadienio įsisuko ir į Vilniaus rotušės aikštę. Gruodžio 4 d. 11 val. aikštėje prasidėjo jau 19-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė.

Mugėje vilniečiams ir miesto svečiams savo šalių tradicijas pristatė 23 valstybių atstovai, dalyvavo ir Tarptautinės mokyklos, Tarptautinės moterų asociacijos narės. Iš viso lankytojų laukė daugiau kaip 30 margaspalvių stendų su unikalia produkcija iš viso pasaulio.

Mugėje kaip įprastai vyko loterija, kurioje buvo galima laimėti interaktyvų krėslą su integruota garso sistema, paveikslą ar masažų.

„Renginio lankytojai šeštadienį pajuto šventinę dvasią, pasidavė kalėdinio gerumo bangai ir aktyviai dalyvavo mugėje. Tai buvo puiki proga ne tik nupirkti artimiesiems unikalių kalėdinių dovanų, bet ir padėti tiems, kuriems pagalba labai reikalinga“, – sakė Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje pirmininkė Vaida Kisieliūtė. Kalėdų mugėje surinktos lėšos bus skirtos dešimčiai organizacijų, kurios padeda sunkumus patiriantiems žmonėms.

Greit Vilnius minės įspūdingą 700 metų jubiliejų. Būsimo gimtadienio programos renginiai jau prasidėjo, o jų kulminacija numatyta 2023 metais. Vieną gimtadienio simbolių jau galima pamatyti ir Rotušės aikštėje.

„Tai įspūdingo dydžio stilizuotas garsiakalbis – moderni Vilniaus miesto įkūrimo legendos, kurioje teigiama „čia stovės sostinė, o jos garsas sklis po visą pasaulį“, interpretacija. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami fotografuotis, sveikinti Vilnių bei skleisti artėjančio jubiliejaus žinią. Stilizuotas garsiakalbis taps ryškiu akcentu įvairiose šventėse Vilniuje bei kituose miestuose“, – pasakoja „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Vilnius kviečia „Kalėdų sostine“ ir šventiniais renginiais mėgautis atsakingai, saugant save ir kitus. Dėl visų saugumo ir sveikatos prašoma nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo, rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes. Paprastai, ši mugė sulaukia svečių iš visos Lietuvos, tad dėl saugumo, pramogos išsklaidytos po visą aikštę ir Rotušę, vyks skirtingu laiku.

Vakare Ambasadų ir Vilniaus savivaldybės atstovai drauge įžiebė Kalėdų eglę, kuri Rotušės aikštę puoš iki sausio 9 dienos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt