Kur ir kada kalėdines eglutes įžiebs Vilniaus bendruomenės

Vilnius kuria gražią tradiciją – šviesa ir kalėdinė nuotaika sklinda ir toliau nuo pagrindinės eglės ir didžiausių miesto renginių nutolusiuose rajonuose. Per visas miesto seniūnijas nuvilnijus eglučių įžiebimo bangai, prasideda šventiniai renginiai. 

21-os Vilniaus seniūnijos bendruomenės kuria savas šventines tradicijas: vienos įžiebia egles skveruose ir kiemuose, kitos renkasi šviesų instaliacijas, organizuoja kalėdinius karavanus su dovanėlėmis vaikams, rengia teatralizuotus koncertus, pasirodymus, edukacinius užsiėmimus, kuriuose pina vainikus, kuria angelus. 

Nuotr. Joanos Suslavičiūtės (Paupio bendruomenės foto)

“Šį gruodį bendruomenių lauks ir miesto staigmena – paeiliui į seniūnijas atkeliaus meninė švytinti  instaliacija „Snaigė“. Ji atneš šviesą ir simbolinę užkoduotą žinutę – kaip ir kiekviena unikalių formų snaigė, visi esame skirtingi, tačiau būdami bendruomenėje, kiekvienas esame ypatingi ir vertingi“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė 

Nuotr. Joanos Suslavičiūtės (Paupio bendruomenės foto)

Pirmoji šventę surengė prie Vilnios upės įsikūrusi Paupio bendruomenė: išpuošė vitrinas ir viešąsias erdves, šalia Paupio turgaus įkurtas kalėdinių eglučių miškelis. Pagrindinėje Paupio aikštėje (Aukštaičių g. 12) jau veikia Kalėdinis paštas: iki sausio 6 d. kviečiama rašyti laiškus ir atvirukus vienišiems senjorams ir atnešti į čia įrengtą specialią dėžutę – taip drauge kurti mažą stebuklą.

EGLIŲ ĮŽIEBIMAI (IŠSAMUS KALENDORIUS)

Visi vilniečiai raginami pramogauti atsakingai – saugoti save ir kitus, nesibūriuoti, laikytis atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt