„Jeep“ arena netrukus turės naujus savininkus – areną įsigis Vilniaus miesto savivaldybė

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė įsigyti Ozo g. įsikūrusią „Jeep“ areną. Po intensyvių derybų, dabartiniai arenos savininkai UAB ,,Saulės kopos“ sutiko perleisti objektą sostinės savivaldybei už 2,97 mln. eurų be PVM.

„Sostinės krepšinis paskutiniu metu išgyveno nemažai pokyčių, tačiau vienu aspektu Vilniaus vyrų ir jaunimo ekipų padėtis nesvyravo – „Ryto“ ir „Perlo Energijos“ komandos ilgus metus turėjo kokybišką, užtikrintą treniruočių bazę. Siekdami išlaikyti tą stabilumą, rimtai priėmėme arenos savininkų pasiūlymą įsigyti ją. Be abejo, svarstėme ir kitas alternatyvas, tačiau neradome geresnio sprendimo nei finansiniu požiūriu, nei laiko ar patogumo prasme“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Įvertino kaip geriausią alternatyvą

Siekiant priimti pagrįstą sprendimą dėl pastato įsigijimo, savivaldybės iniciatyva atliktos turto vertinimo procedūros bei alternatyvų – pirkti jau veikiančią areną, statyti naują areną nuosavame sklype arba įsigyti sklypą ir statyti naują areną – analizė. Pagal tarptautinės nekilnojamojo turto paslaugų įmonių grupės „Newsec“ pateiktą išvadą, lyginant su kitomis alternatyvomis, „Jeep“ arenos pirkimui reikalingos mažiausios investicijos, o finansinė ir socialinė ekonominė nauda – didžiausia.

Konsultantų vertinimu, įsigijus jau veikiančią ir tarptautinius reikalavimus atitinkančią areną, joje bus galima iš karto pradėti vykdyti veiklą – užtikrinti reprezentacinių sostinės krepšinio klubų namus, organizuoti moksleivių edukaciją ar varžybas bei nuomoti patalpas sostinės gyventojams laisvu arenos darbo metu. Palyginimui, pasirinkus statyti naują areną, veiklą toks objektas galėtų pradėti vykdyti tik 2025 m. Be to, naujo objekto statybos galėtų kainuoti nuo 4 iki 4,8 mln. eurų be PVM, o esant poreikiui įsigyti sklypą, išlaidos galėtų augti dar nuo 1,2 iki 4,8 mln. eurų.

Numatytas platus panaudojimas

2 385 kv. m ploto „Jeep“ arena buvo pastatyta 2005 m., o 2014 m. objekte atliktas kapitalinis remontas. Šiuo metu arena atitinka visus oficialius LKL ir FIBA reikalavimus.

„Džiaugiamės, kad „Jeep“ arena dabar bus tikrieji „Ryto“ namai ir ši vieta bus dar atviresnė visai sostinės bendruomenei. Tikiuosi, jog tokiu žingsniu įkvėpsime mūsų fanus dar gausiau rinktis į rungtynes ir jie sukurs tą įsielektrinusią atmosferą, kuri komandai suteiks dar didesnio noro kautis už Vilniaus miestą. Tai bus „Ryto“ sporto bazė, kurioje kasdien daug sunkiai dirbsime, jog būtume geresni ir taip pat sunkiai čia dirbs ir tobulės mūsų jaunimo komandos“, – teigia „Ryto“ vyr. treneris Giedrius Žibėnas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Tarybos sprendimu, arenos operavimu rūpinsis Vilniaus miesto savivaldybei priklausanti VšĮ „Active Vilnius“. Įstaigos planuose – ne tik sąlygų krepšinio treniruotėms ir varžyboms užtikrinimas, bet ir papildomos galimybės.

Objekto dydis, multifunkciškumas ir mobilios tribūnos sudarys galimybę rengti ne tik krepšinio, bet ir kitų sporto šakų varžybas bei išnaudoti arenos erdves renginių organizavimui. Be to, pagal konsultantų rekomendacijas, numatoma areną išnaudoti ne tik komerciniais, bet ir bendruomeniniais tikslais – čia  esančiomis patalpomis nustatytu metu galės naudotis bendruomenės nariai, vyks sveikos gyvensenos ir aktyvaus laisvalaikio veiklos. Dalis laikų taip pat bus paskirta įstaigoms, kurios veikia formaliojo ir neformaliojo švietimo srityje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt