Socialiai atsakingos įmonės kviečiamos jungtis prie Vilniaus iniciatyvos „Verslas – mokyklai!“

Vilniaus švietimo pažangos centras palaiko socialiai atsakingų įmonių veiklą ir jau antrus metus kartu su verslo įmone „CGI Lithuania“ inicijuoja praktinius užsiėmimus mokyklose. Šiemet „CGI Lithuania“ pradeda bendradarbiavimą su dviem naujomis ugdymo įstaigomis – Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjumi ir Vilniaus Grigiškių gimnazija.

„Gera mokykla neįmanoma be partnerių, kurie gali pasidalinti savo sukauptomis žiniomis ir taip skatina mokymąsi per praktiką, padeda suprasti mokykloje mokomų dalykų pritaikomumą kasdieniniame gyvenime. Džiugu, kad socialiai atsakingos įmonės pačios kreipiasi į mus ieškodamos, kaip galėtų prisidėti prie ugdymo proceso, ir net neabejoju, kad tokių įmonių turime ir daugiau,“ – teigia Unė Kaunaitė, Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė.

Vilniaus švietimo pažangos centras kviečia IT, technologijų, gamtos mokslų srityse dirbančias verslo įstaigas sekti „CGI Lithuania“ pavyzdžiu ir prisijungti prie iniciatyvos „Verslas – mokyklai!“.

Verslo įstaigų ir mokyklų bendradarbiavimas suteikia galimybę susipažinti su inovacijomis, technologijų pritaikymu praktikoje, išmokti įvairių įmonėse taikomų metodų, įgyti naujų patirčių bei įgūdžių. Tokio tipo partnerystė praturtina ugdymą karjerai – mokiniams tampa aiškiau, kaip tai, ko mokosi, susiję su darbu, ko tikisi darbdaviai, kaip atrodo jų kasdienybė.

2021 m. verslo įstaiga „CGI Lithuania“ pradėjo bendradarbiavimą su Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija ir Vilniaus „Minties“ gimnazija. Šiose mokyklose įmonės savanoriai vedė praktinius 3D modeliavimo užsiėmimus mokiniams.

„Nuo praėjusio lapkričio mokėmės 3D projektavimo, programavome internetinį žaidimą su Java Script, sužinojome, kaip sukuriama el. parduotuvė, ir pabandėme susikurti savo, o šiais mokslo metais sumeistravome tikrus gultus gyvūnų prieglaudos augintiniams. VšĮ „Naminukai“ globojamiems augintiniams sumeistravome 15 medinių ir tekstilinių gultų,“ – apie bendradarbiavimo patirtį dalinosi Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos „FabLab“ technologinių dirbtuvių koordinatorius Virginijus Labinas.

Vienas didesnių bendro darbo su verslo įstaiga projektų – mokyklos gimtadienio proga vaikų sukurti trimačiai keksiukai, eksponuoti Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos surengtoje parodoje. Atspausdinti 162 keksiukai, kuriuos 3D aplinkoje suprojektavo net 107 mokiniai. Atspausdinti keksiukus užtruko beveik 50 parų.

„Bendradarbiavimo patirtį vertiname tik teigiamai. Tai puikus būdas tiek mokyklos bendruomenei prisitaikyti prie „žmonių iš verslo“ ir suprasti kaip jie dirba, tiek savanoriams  pagauti mokyklos nuotaikas, mokinių nusiteikimą ir požiūrį į aplinką, ko jie savo darbe kasdien nemato. Gautos žinios taip pat papildo mokyklines veiklas, įkvepia mokinius ir mokytojus imtis naujų ir nežinomų užsiėmimų,“ – teigė V. Labinas.

„CGI Lithuania“ savanoriai užsiėmimus veda pagal Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV parengtą medžiagą. Šiose šalyse, kartu su mokyklomis ir vietos bendruomenėmis, įmonė ilgą laiką organizuoja STEAM stovyklas.

Socialiai atsakingas įmones, norinčias bendradarbiauti su Vilniaus ugdymo įstaigomis ir prisidėti prie švietimo Vilniuje, kviečiame prisijungti prie iniciatyvos „Verslas – mokyklai!“. Vilniaus miesto savivaldybė Vilniaus mokyklose yra įsteigusi 35 FabLab dirbtuves ir 10 gamtos mokslų laboratorijų, kurias ypač patogu išnaudoti šiems praktiniams užsiėmimams. Laukiame įmonių savanorių, kurie galėtų vesti susitikimus/praktinius užsiėmimus mokiniams ir pasidalintų savo patirtimi, kaip vyksta darbas įmonėje ir kaip mokykloje įgytos žinios galėtų būti pritaikomos realiame gyvenime.

Kontaktinis asmuo: projektų vadovė Rūta Mazgelytė, ruta.mazgelyte@vilnius.lt