Fotografė J. Staučienė: Vilniaus istorijos, kurias reikia pamatyti


„Istorijos, kurių nereikia pasakoti – kiekvienas mato tai, kas skirta tik jam. Vieni pastebi purvą, kiti – atsispindinčias žvaigždes“, – sako parodą „Vilniaus atspindžiai“ pristatanti fotografė.

J. Staučienės paroda eksponuojama Vilniaus savivaldybės antrajame aukšte (Konstitucijos pr. 3) visą sausį. Paroda finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės administracijos lėšomis.

Parodoje įamžinti kadrai, papasakojantys dabarties istoriją ateičiai.

Fotografė daug metų domisi Vilniaus istorija, yra sukaupusi nemažą knygų kolekciją, gali papasakoti kone apie kiekvieną senamiesčio gatvę ir namą. Vilnius, J. Staučienės teigimu, labai fotogeniškas.

„Skubėdami per, atrodo, iki skausmo pažįstamą miestą, net nepakeliame akių aukštyn. Į ištįsusius bažnyčių bokštus ar raudonskliaučius senamiesčio stogus, tykiai vėpsančius į mėlyną dangų. Atspindžiai – dažnas fotografijų motyvas. Juose atsiveriantys pasauliai kartais tiesiog stulbina – viskas tarsi taip pat, bet atsiranda nereali erdvė, su savo istorijomis“, – pasakoja fotografė.

J. Staučienės nuotraukose pasigesti žmonių. Kol kas fotografę labiau domina gamta ir architektūra. Bet pamažu kadruose sušmėžuoja ir vienas kitas praeivis.

Fotografavimas J. Staučienei – širdžiai mielas hobis, saviraiškos būdas. Naktinis Vilnius, į balas sukritusios miesto šviesos, šv. Onos bažnyčia, kurią didingas karvedys Napoleonas, esą, norėjęs ant delno nusigabenti į Paryžių. Siauros senamiesčio gatvelės, akmeniniai grindiniai, debesų karavanai ir sprogstanti nakties tamsa.

J. Staučienė Vilniaus Universitete baigė žurnalistikos studijas, o Indijos masinės komunikacijos institute (IIMC) – tarptautinės žurnalistikos kursus. Dirbo Lietuvos radijuje (laidose jaunimui „Štai!“, „38 greitis“, „Juventus“), žurnaluose ,,Laima“, ,,Žmonės“. Artimiausios žurnalistinės sandūros – kelionės: įspūdžiai iš Indijos, Namibijos, Izraelio, Graikijos, Vokietijos, Rusijos.

Kviečiame į parodą!