Į aukštojo mokslo progresą investuojančiai „Alma littera“ – Vilniaus mecenato ženklas

Nuotr. Sauliaus Žiūros

300 tūkst. eurų paramą Vilniaus universiteto fondui skyrusiai knygų leidybos įmonių grupei „Alma littera“ gruodį suteiktas sostinės mecenato vardas, o šiandien įteiktas ir mecenato ženklelis. Leidėjų į šalies aukštojo mokslo progresą investuoto kapitalo grąža prisidės prie Vilniaus universiteto mokslo ir studijų kokybės bei universiteto konkurencingumo.

2016-aisiais veiklą pradėjęs pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje padeda iš užsienio į Vilnių pakviesti geriausius dėstytojus, mokėti stipendijas talentingiausiems studentams, stažuotis ir atnaujinti studijų programas bei mokslo bazes.

„UNESCO literatūros miestu pripažintame Vilniuje labai gera turėti galimybę būtent leidėjams padėkoti už įspūdingą indėlį į tai, kad Lietuvos sostinėje ir toliau augtų ne tik skaitytojai, ne tik vartotojai, bet ir kūrėjai. Ir ateities Vilniaus bei valstybės kūrėjai“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Mecenato vardas ir ženklelis – simbolinis sostinės įvertinimas už labai reikšmingą veiklą, kuri plėtoja ir augina miestą, kuria bendruomenės gerovę ir savo pavyzdžiu skatina ir kitas privačias iniciatyvas prisidėti prie kultūros, meno, mokslų vystymo. Vilniaus mecenatų vardai įrašomi į Mecenatų knygą, saugomą Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

„Kūrybiškumas, intelektualinės nuojautos, talentai pamatyti ateities pasaulį ir išlaikyti savas šaknis, gebėjimas mokyti ir nuolat mokytis – tai ne tik gerosios knygų herojų savybės, bet ir tai, ko mus mokė ir moko Vilniaus universitetas – mano, o ir daugelio mano leidyklos darbuotojų Alma Mater. Mecenatystė yra būdas grąžinti tai, ką gavai. Atsidėkoti už suteiktas pamatines pažinimo ir karjeros perspektyvas visam gyvenimui. Nebeabejoju VU vaidmeniu nuosekliai ugdant šalies lyderius ir mokslo bendruomenę ir atveriant galimybes Lietuvos talentams – tiek esamiems ir būsimiems studentams, tiek dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Labai tikiuosi, kad mecenatystės tradicija Lietuvoje nuolat stiprės, juk ji tikrai gali į aukštumas pakylėti mokslą, kultūrą ir meną“, – sako Arvydas Andrijauskas, VU fondo dalininkas, „Alma littera“ valdančios bendrovės „AL holdingas“ pagrindinis akcininkas bei VU Fizikos fakulteto alumnas.

Vilniaus mecenatų vardai jau yra suteikti verslininkui, bendrovės „Žabolis ir partneriai“ steigėjui ir vadovui Alvydui Žaboliui, uždarajai akcinei bendrovei „Light Conversion“, kuriai atstovauja „Light Conversion“ valdybos pirmininkas, fizinių mokslų daktaras Romualdas Danielius, taip pat – bendrovei „Ekspla“, kuriai atstovauja VU tarybos pirmininkas Rimantas Kraujalis, investuotojui, vienam iš Lietuvos medicinos studentų asociacijos steigėjų Nerijui Numai bei verslininkui, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkui, įkūrėjui ir pagrindiniam akcininkui, „Akola ApS“ pagrindiniam akcininkui Dariui Zubui, verslininkui Danui Tvarijonavičiui už mecenuojamą Vilniaus universiteto fondą. Vilniaus mecenato vardas suteiktas ir Mariui Čiuželiui, o jo vardo labdaros ir paramos fondui – mecenuojamojo projekto statusas.

Mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Vyriausybės įsteigtos Mecenavimo tarybos siūlymus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt